Öfkeyi Dönüştürmek - Tuğçe TÜFEKCİ

Öfkeyi Dönüştürmek


Doğal olan bir duygu olan öfke, insanın kendini koruma ve hayatta kalma dürtüsünden ortaya çıkar. Öfke duygusu farkındalık sayesinde dönüştürülebilir. Öfkenin farkına varmak ve onu gözlemleyebilmek için ‘Öfkeyi Dönüştürme Değişim Sanatı’ size gerekli donanımı verecektir. 
Günümüzde artan tüketici yaşam koşulları hepimizi tatminsiz bir hale getirmiştir. Ne kadar çok alırsak bir o kadar tatminsiz ve mutsuz yaşamları çevremizde gözlemlemekteyiz. Bu tatminsizlikler bizi mutsuz bir yaşamın içine sürükler. Bu mutsuzluklar ve tatminsiz yaşamların ardında bastırılmış öfkelerimiz baş göstermektedir. 
Bir insan bir şeyi yapmak ister ama yapamaz, ya da söylemek ister ama karşıdakini kırmamak için söyleyemez ve ortaya çıkan engellenmişlik hissi öfke olarak ortaya çıkar. İfade edilemeyen öfke fiziksel düzeyde de bedene zarar verir.
Yüksek bir farkındalık sayesinde siz de var olan öfkenin farkına varmak, öfkeyi ifade edebilme yetisi kazanabilmek için Dünya Değişim Akademisi bünyesinde bulunan ‘Öfkeyi Dönüştürme Değişim Sanatı’ çalışmasından faydalanabilirsiniz. Kazanılan yeni vizyon ile zor olan yaşam koşullarını daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz. 
Uygulanan değişim programı sekiz çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika sürüyor. Her çalışmada öfke ile ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Pratik uygulamalar nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniğini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor. 
Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi de kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor. 


 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 3

  • Tuba | 20 Nisan 2023 17:49

    Denemek lazım

  • Bala | 20 Nisan 2023 15:29

    Çok güzel bir yazı

  • Zeynep Erdoğan | 19 Nisan 2023 22:50

    Harika tşk

YAZARIN SON 5 YAZISI
24Tem

Kıskançlığı Aşma

19Nis

Öfkeyi Dönüştürmek

19Oca

Korkular

16Ara

Olgun Olma Değişim Sanatı

19Kas

Yolda Olmak