Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Google Yetkilileri TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda Sunum Yaptı

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, daha önce tarafları dinlemek suretiyle dijital telif konusunun genel bir çerçevesini çizmeye çalıştıklarını belirterek, "Bugün de bu yönetişim masasının önemli paydaşlarından ve taraflarından bir tanesi Google'ı ilk defa bu düzeyde, Türkiye'de dinlemiş olacağız." dedi.

İnşaat Geçen Yıla Göre Yavaşladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ile bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri gösteren “Hazır Beton Endeksi” 2024 Mayıs Ayı Raporu’nu açıkladı.

Malatya Havalimanı 66.046 Yolcuya Hizmet Verildi…

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı’nın 2024 yılı Mayıs ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

Sadıkoğlu:Onaylanan KOSGEB Deprem Kredileri 6 aydır neden ödenmiyor?

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, acil ihtiyaç olan kredinin ödenmediği her gün enflasyon karşısında mum gibi eridiğini belirterek, kurban bayramı öncesi ödenmesi için KOSGEB yetkililerine çağrıda bulundu.

Kuru Meyve Sektöründe İhracat Şampiyonu

Türkiye’nin ilk ihracatçı sektörü konumundaki kuru meyve sektörü, TİM ilk 1000 ihracatçı listesine 11 firmayla giriş yaptı.

TOBB ve ICC işbirliğine imza attı

TOBB, Paris’te yapılan Dünya Konseyi toplantısında Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ile iş dünyasına yönelik işbirliklerine imza attı. 5 maddelik anlaşma, finansman programlarından, dijital ihracata kadar pek çok alanı kapsıyor.

Üzüm Kuru Kayısı Ve Kuru İncirin İhracatı 1 Milyar Doları Aştı

Türkiye’nin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru incirde 2023/24 sezonunda ihracat yüzde 8’lik artışla 933 milyon dolardan 1 milyar 7 milyon dolara ulaştı ve 1 milyar dolar barajı aşıldı.

Artan Maliyetler Yatırım, Üretim Ve İstihdama Olumsuz Yansıyor

Malatya’nın mayıs ayında 30 milyon 75 bin dolar ihracat gerçekleştirerek bir önceki aya göre yüzde 23 artış sağladığını belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “İhracatımızın daha da ivme kazanması için maliyetlerin düşürülmesi şart.

Zamlar Durdurulamadıkça Fakirleşme Artıyor

Mayıs ayı enflasyon oranlarının açıklanmasıyla birlikte yeni zamlar belli oldu. 2024 Mayıs ayı enflasyonu %3,37 olarak açıklanırken yıllık enflasyon u,45 ve Ocak-Mayıs 5 aylık enflasyon ",72 olarak gerçekleşti.

Ticaret Bakanlığı Ekiplerinden Marketlerde Fiyat Ve Etiket Denetimi

Ticaret Bakanlığı ekipleri Eskişehir'deki marketlerde fiyat ve etikete yönelik denetim gerçekleştirdi.

Sadıkoğlu: Konteynerde iş yapamayan işletmeler bir bir şehri terk ediyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki büyük depremler sonrası kalifiye personel kaybı sürerken, esnaf ve tüccar için daha rantabl işyerlerinin oluşturulmaması işletmeleri bir bir göç ettiriyor.

Uzakdoğu’ya 500 Milyon Dolar İhracat Hedefliyor

Türkiye’ye kazandırdıkları yıllık döviz tutarı 6 milyar doları aşan taze meyve sebze ve meyve sebze mamulleri sektörlerinin ihracatında Uzakdoğu pazarının payı ortalamanın üzerinde artıyor.

Malezya Havalimanları ile IC Holding Arasındaki Stratejik İşbirliği Sona Erdi

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ve IC Holding arasındaki stratejik işbirliğinin başarıyla sona erdiğini duyurdu.

Hububatta Yüksek Rekolte Bekleniyor

Kilis'te 300 bin dekar alanda yetiştirilen arpa, buğday, mercimek ve nohuttan yüksek rekolte bekleniyor.

Başkan Sadıkoğlu Nitelikli Personele İhtiyacımız Var

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “OSB’de hiçbir fabrika personel sayısında 6 Şubat öncesine ulaşamadı.

Başkan Özcan Kayısı Malatya'ya Yıllık 500 Milyon Doların Üzerinde Gelir Sağlıyor.

Avrupa Birliği (AB) nezdinde tescilli Malatya kayısısı, temmuz ayının ilk haftasında yurt içi ve dışında satışa sunulacak.

Sadıkoğlu KGF Kredi Faizi Deprem Şehirleri İçin Sabitlenmeli

Malatya’dan 447 işletmenin Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle toplam 1,1 milyar TL deprem kredisi kullandığını belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, kredi maliyetinin anaparanın üzerine çıktığını ve bu durumun işletmeleri zorladığını belirterek, deprem kredisinde değişken faizden vazgeçilerek sabit faiz uygulanmasını talep etti.

Köyüne Döndü Yıllık 40 Ton Böğürtlen 25 Ton Çilek Üretiyor

Bursa'da uzun yıllar mobilya sektöründe çalıştıktan sonra Erzincan'daki köyüne dönen girişimci Fikret Ateş, atıl arazilerini değerlendirip çilek ve böğürtlen bahçeleri kurdu.

Türk Su Ürünleri İhracatı 5 Yılda Yüzde 65 Artarak 1,7 Milyar Dolara Yükseldi

Türkiye’de 2000'li yılların başından itibaren ihracatın lokomotif sektörlerinden biri konumuna yükselen Türk su ürünleri sektörü, son 5 yılda ihracatını yüzde 65 artırarak 1 milyar dolardan 1,7 milyar dolara çıkardı.

Toplam 4977 haber.