Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Fahiş ev fiyatı emlakçıları bile isyan ettirdi

Bodrum'da 1+1 evlerin bile 10 bin liradan kiraya verilmesi, kiracılar kadar emlakçıları da isyan ettirdi.

Yeşilyurt'ta kurulan konteyner çarşılar için kura çekimi yapıldı

Malatya'da ekonomik hayatın hareketlenmesi, ticaretin devam etmesi ve hayatın normale dönmesi için harekete geçen Yeşilyurt Belediyesi tarafından dört farklı mahalleye kurulan 'Konteyner Çarşı' alanlarında yapımı tamamlanan işyerlerinin kuraları çekildi.

Sındırgı’da kök boya bitkileri toprakla buluşuyor

3000 yıllık bir kültüre sahip, doğal kök boya ve yünden üretilen Dünya'ca ünlü Sındırgı Yağcıbedir Halıları geleceğe ışık tutmaya devam ediyor. Sanayi Bakanlığı destekleriyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim merkezinde üretilen kök boya fideleri yıllar sonra Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde toprakla buluşmuştu.

İşte sahibini bekleyen Togg akıllı cihazlar...Bir günde 22 bin sipariş

Türkiye'nin yerli ve akıllı otomobili Togg'un sipariş süreci fırtına gibi geçiyor. Türk halkı yerli ve milli otomobil otomobil sahibi olmak için adeta seferber oldu. İlk 24 saatte 22 bin 150 adet T10X ön siparişi alınırken, sahiplerini bekleyen yeni araçların bantlardaki görüntüleri paylaşıldı.

Yeşilyurt'te afetzede süt üreticilerine belediye desteği

Malatya'da Yeşilyurt Belediyesi kurduğu süt toplama tesisi ile depremzede üreticilerden süt alımı yaparak çiftçilere destek oluyor. Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Süt üreticilerimizin ellerinde ki sütleri alarak değerlendiriyoruz, bunu yaparken de hem çiftçimize yeni bir gelir kapısı oluşturmak hem de ekonomiye daha fazla katkı sunmaya çalışıyoruz' dedi.

Kentsel dönüşümde kredi limiti bir milyon 250 bine çıkarıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümde yeni bir döneme girildiğini belirterek, 'Hazine ve Maliye Bakanlığımızla kentsel dönüşüm sürecini hızlandıracak yeni bir adım attık. Bu anlamda kredide limitini 1 Milyon 250 bin TL'ye çıkardık. 0.79 faiz, 10 yıl vadeyle, bir milyon 250 bin liraya kadar kredi imkanı tanıyoruz' dedi.

Depremin vurduğu Malatya'da esnaf normale dönmeye çalışıyor

Kahramanmaraşlı depremlerde etkilenen 11 ilden biri olan Malatya'da esnaf normale dönmek için mücadele ediyor. Depremde büyük yıkımın yaşandığı Yeşilyurt'ta kepenk kapatan çok sayıda esnaf işyerlerini açmaya başlarken, kentten ayrılan vatandaşların bir kısmı ise dönüş yapmaya başladı.

Depremden sonra yüksek katlı binalara rağbet düştü

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Diyarbakır'da da ev fiyatları yükselirken, vatandaşların yüksek katlı ve lüks daireler yerine daha mütevazı ve depreme dayanıklı az katlı binalara yöneldiği görüldü.

Kentsel dönüşüm kredisinde detaylar belli oldu

Bakan Kurum: Kentsel dönüşüm yapacak müteahhitlere de ilk kez teşvik veriyoruz. 12 ay ödemesiz, 48 ay vadeyle, 250 milyona kadar kredi imkanı getiriyoruz.'

Kentsel Dönüşüm Destek Paketi Açıklandı

Bakan Kurum: Kentsel dönüşümde yeni bir döneme giriyoruz. Süreci hızlandıracak adımı Hazine ve Maliye Bakanlığımızla attık. Kredide limiti 600 binden 1 milyon 250 bine çıkardık. 0.79 faizle, 10 yıl vadeyle 1 milyon 250 bin lira kredi imkanı tanıyoruz.'

Binlerce pırlanta arasında en çok o parladı: Saf altından ’Şehitler Anıtı’

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde saf altından yapılan 'Şehitler Anıtı' binlerce mücevher ve pırlantanın yer aldığı fuarda en dikkat çeken ürün oldu. 23 günde yapılan altın anıt, işçilik dahil 25 milyon liraya imal edildi. Yetkililer tarafından eseri, satılmak değil sergilenmek için fuara getirildiği aktarıldı.

Türkiye Konut Fiyat Artışında Dünya Lideri

Dünya üzerindeki 56 ülkeyi kapsayan konut araştırmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.2022 yılında konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği ülkeler arasında Türkiye zirvede yer aldı.

Malatya ASKON'dan Yerel Esnaf'a Sahip Çık Vurgusu

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak' Yardım Yapacaksanız Malatya'da ki Esnaftan Alışveriş Yapın'

Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en uzun çift tüplü karayolu tüneli açılış için gün sayıyor

Türkiye'nin gurur projeleri arasında gösterilen hizmete girdiğinde dünyanın üçüncü, Avrupa'nın ve Türkiye'nin ise en uzun çift tüplü karayolu tüneli olacak olan Yeni Zigana Tüneli önümüzdeki Nisan ayında yapılması planlanan açılış için gün sayıyor. Yeni Zigana Tüneli'nde asfaltlama çalışması biterken, bağlantı yolları tamamlandı, elektro mekanik ve tünel içindeki işaretleme çalışmalarında ise sona gelindi.

Bakan Nebati: 'Ekonomimiz deprem felaketinin üstesinden gelecek güce sahip'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Hepimizi sarsan bu büyük felaketin, yüreğimizi dağlayan can kayıplarına yol açmasının yanı sıra, bütçemize de ek bir maliyet getireceği malumunuzdur. Ancak attığımız adımlar sayesinde, ekonomimiz bu felaketin üstesinden gelecek güce sahiptir' dedi.

Malatya TSO ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya gelen Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, başta Ankara olmak üzere 11 Büyükşehir Belediyesi'nin kayısı alımı, kayısı üreticisi ve kayısı ticareti yapan esnafın desteklenmesini içeren iş birliği protokolünü imzaladı.

Malatya’da üreticilerden satın aldığı kayısıları ücretsiz dağıtacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 6 İlçe Belediyesi, Malatya’daki depremzede üreticilerin elinde kalan 11 ton kuru kayısıyı satın alarak üreticilere destek oldu.

Deprem korkusu altını 'yastık altından' çıkardı

Deprem olur ve evdeki altınım enkazda kalır korkusu küçük yatırımcının güvenli limanı olan altını yastık altından çıkarttı.

Borsa günü yükselişle kapattı

Borsa, günü yüzde 3,45'lik yükselişle tamamladı.

Toplam 4533 haber.