Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Başkan Sadıkoğlu: Çarşının İnşası Bir An Önce Başlamalı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Kışla Caddesi esnafını işyerlerinde ziyaret ederek sorunları dinledi, talepleri not aldı.

Narmikan kavunu tezgahlarda yerini aldı

Malatya'nın Arguvan ilçesinde üretilen "Narmikan kavunu" tezgahlarda yeri aldı.

Tezgahlarda Balık Çeşitleri Arttı

Denizlerde av yasağının 1 Eylül'de sona ermesiyle Trabzon'daki balıkçı tezgahlarında farklı balıklar yer almaya başladı.

Kira uyuşmazlıklarında emlak danışmanları da yetkili olacak

Ankara Ticaret Odası (ATO) Emlak Komitesi Başkanı Kenan Bayram, kira uyuşmazlıkları nedeniyle tahkime taşınan davalarda emlak danışmanlarından oluşan bir hakem heyetinin bilirkişi olarak yer alacağını bildirdi.

İstanbul'daki hayatlarını geride bırakıp Malatya'da tavuk üreticisi oldular

İstanbul'da özel sektörde çalışırken işlerini bırakarak Malatya'ya yerleşen çift, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) aldıkları destekle yumurta tavuğu üreticisi oldu.

Emlak Konut'tan yabancı kurumsal yatırımcıya 1,4 milyar TL'lik hisse satışı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) AŞ, yabancı kurumsal yatırımcıya 1 milyar 402,5 milyon TL'lik hisse satışı gerçekleştirdi.

Kuru Meyve Sektörü ABD, Çin Ve Japonya’ya İhracatını 10 Yılda İkiye Katladı

Türkiye’nin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısının domine ettiği kuru meyve sektöründe Türkiye, TURQUALİTY Projeleriyle Çin, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne son 10 yılda ihracatını yüzde 101 artırarak 93 milyon dolardan 187 milyon dolara çıkardı.

Başkan Sadıkoğlu'ndan Esnaf Ziyareti

MTSO Başkanı Sadıkoğlu: Çarşıdaki ağır hasarlı binalar biran önce yıkılmalı

Kur Korumalı Mevduatın Alternatifi Konut Olabilir

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ile bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri gösteren “Hazır Beton Endeksi” 2023 Ağustos Ayı Raporu’nu açıkladı.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan ekim dönemi öncesi üreticilerin desteklenmesi çağrısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2023-2024 ekim dönemi öncesi üreticilerin desteklenmesini istedi.

81 ilde eşzamanlı 54 bin 776 toplu tüketim yeri denetlendi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 81 ildeki lokanta, restoran, kafe ve otel gibi toplu tüketim yerlerine yaklaşık 3 hafta boyunca eş zamanlı 54 bin 776 denetim yapıldığını ve bu denetimlerde 245 idari yaptırım uygulandığını ifade etti.

TİGEM İşletmelerinden Hasat Rekoru

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı işletmelerde 392 bin ton mahsul ile tüm zamanların hububat üretim rekoru kırıldığını bildirdi.

Milas Yağlı Zeytini AB Tescili Aldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Milas yağlı zeytini Avrupa Birliğinden (AB) coğrafi işaret tescili aldı.

Ağustos Ayında Malatya Havalimanı'nda 68.205 Yolcuya Hizmet

Ağustos ayında Malatya Havalimanı'na iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda 430, dış hatlarda 2 olmak üzere toplamda 432'ye ulaştı.

Kuru İncirde İhracat Hedefi 300 Milyon Dolar

Cennet meyvesi kuru incirde yeni sezona başlama heyecanı yaşanıyor. Türkiye’nin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu kuru incirde 2023 rekoltesinin 2022 yılı seviyelerinde olacağı öngörüldü.

Malatya TSO'da' Yerinde Dönüşüm' Toplantısı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ev sahipliğinde, MTSO Meclis Başkanı Hakan Er, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dönüşüm Alanları Daire Başkanı Ahmet Şahin'in katılımıyla 'Yerinde Dönüşüm Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı' düzenlendi.

Özbekistan ve Malezya heyetlerine KOSGEB destekleri anlatıldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, KOSGEB'in diğer ülkelerle ve uluslararası kuruluşlarla ilişkilere büyük önem verdiğini bildirdi.

EİB’nin ihracatı ağustos ayında 1,5 milyar doları aştı

Ege İhracatçı Birlikleri’nin ağustos ayı ihracatı 1 milyar 522 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. 2022 yılı ağustos ayında 1 milyar 531 milyon dolarlık ihracata imza atan EİB’nin ihracatı yüzde 0,5 düşüş gösterdi.

Yozgat'ta hayvan dışkısından elektrik ve organik gübre üretiliyor

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde belediye ve özel sektör işbirliği ile kurulan biyogaz tesisinde hayvan dışkısından elektrik ve organik gübre üretiliyor.

Toplam 4782 haber.