Eğitim

Eğitim Haberleri

YÖK Başkanı Özvar Üniversitelerimiz Eğitim Ve Öğretim Vermeye Hazır Vaziyettedir.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, deprem bölgesindeki üniversitelerin eğitim ve öğretime hazır olduğunu bildirdi.

Hizmet İçi Eğitim Seminerleri sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler Birliği organizasyonuyla periyodik olarak gerçekleştirmiş olduğu 9 konu başlıklı hizmet içi eğitim programlarından biri daha sona gerdi.

Temizlik personeli olarak çalıştığı üniversitenin tıp fakültesini kazandı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde temizlik personeli olarak çalışan 18 yaşındaki Melisa Metin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) başarılı olarak aynı üniversitenin Tıp Fakültesini kazandı ve eğitimine başladı.

Depremden etkilenen Adıyaman'daki üniversitede kontenjan doluluğu yüzde 97 oldu

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Adıyaman'da üniversitenin yeni akademik yılda doluluk oranı yüzde 97 olarak gerçekleşti.

Vali Yazıcı’dan Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı’nın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Kutlama Mesajları

İnönü Üniversitesinde kontenjan doluluğu yüzde 98,5 oldu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Malatya'daki İnönü Üniversitesinde kontenjan doluluğu yüzde 98,5 oldu.

Depremden etkilenen illerde okullarda uyum eğitimi başladı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa ve Kilis'teki okullarda uyum eğitimi başladı.

Depremden etkilenen Malatya'da okullar yeni eğitim-öğretim sezonuna hazırlanıyor

Malatya Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen kentte hiçbir öğrencinin 11 Eylül tarihi itibarıyla "sınıfsız, okulsuz kaldım" diyemeyecek şekilde planlamalarını yaptıklarını söyledi.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı kırtasiye yardım kampanyası başlattı

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı “depremden etkilenen çocuklarımız için kırtasiye yardım kampanyası başlattı”

Okullarda uyum eğitimine katılacak öğrenciler için ücretsiz kitap dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) okul öncesi, ilkokul 1'inci ve lise 9'uncu sınıf öğrencilerinin 4 Eylül'de başlayacağı uyum programına ilişkin ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde doluluk yaklaşık yüzde 97 oldu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Malatya'daki Turgut Özal Üniversitesinde, depremlere rağmen doluluk yaklaşık yüzde 97 oldu.

2023 YKS tercih sonuçları açıklandı

2023 YKS tercih sonuçları açıklandı.

Üsküdar Üniversitesi tercih sürecinde 50 bin adaya dokundu

Üsküdar Üniversitesi, YKS tercih döneminde birebir ve online gerçekleştirilen birçok planlamayla bu dönemde de adayları yalnız bırakmayarak yaklaşık 50 bin adayın tercih heyecanına ortak oldu.

Malatya'ya Yeni Milli Eğitim Müdürü Atandı

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü Yardımcısı görevinde bulunan Behçet Bekiroğlu, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

Malatya Kent Konseyi’nde Öğrencilere YKS İçin Danışmanlık Hizmeti Veriliyor

Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu, Sentez Eğitim Kurumları işbirliğinde YKS’ye giren ve tercih yapmayı hak eden öğrencilere danışmanlık hizmeti veriliyor. Bu kapsamda Malatya Kent Konseyi bünyesinde Tercih Merkezi açtı.

Uzmanından YKS tercih sürecine ilişkin uyarılar

Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuray Zan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrası üniversite tercihi yapacak adaylara bazı uyarılarda bulundu.

Başkan Söylemez MEB Eğitim Hizmet Kolu İçin Tekliflerde Bulundu.

Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez Sosyal Medya Hesabında MEB Eğitim Hizmet Kolu İçin Tekliflerde Bulundu.

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarını, "http://www.meb.gov.tr" internet adresinden açıkladı.

Deprem bölgesinde KPSS heyecanı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Gaziantep, Malatya, Adıyaman ve Kilis'te Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu başladı.

Toplam 3399 haber.