Eğitim

Eğitim Haberleri

Müdür Özdemir'den DYK kurslarına ziyaret

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir ziyaret ettiği Arapgir ve Arguvan ilçelerinde DYK kurslarındaki öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Bilgievi öğrencileri eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri, deprem nedeniyle ara verilen eğitimlerine yeniden başladı.

Malatya'da eğitim kaldığı yerden devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da Van Valiliği koordinasyonunda yaraların sarılması için çalışmalar her alanda hızla devam ediyor.

ÖSYM Başkanı Ersoy'dan Önemli Açıklama

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy yaptığı açıklamada

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin ilk dersi 'deprem' oldu

Diyarbakır'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerden ötürü Bağlar Belediyesi tarafından verilen TYT-AYT kursları eğitimine ara verilmişti. Eğitim hayatının tekrar başlamasıyla üniversite adayı öğrencilerinin ilk dersi deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirme oldu.

Gezici çocuk kütüphaneleri İslahiye ve Nurdağı'nda çocuklarla buluşuyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde yaşayan çocuklara yönelik Gezici Uygulamalı Çocuk Kütüphanelerini hayata geçirdi.

40 gün sonra Diyarbakır'da öğrenciler okuluna kavuştu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra ara verilen yeni eğitim-öğretim dönemi, Diyarbakır'da bin 766 okulda 478 bin öğrencinin ders başı yapmasıyla başladı.

GAÜN'de ÖSYM koordinatörleri değerlendirme toplantısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Koordinatörleri Değerlendirme Toplantısı, ÖSYM Başkanı ve OHAL bölgesindeki koordinatörlerinin katılımıyla Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Diyarbakır'da depremzede çocuklara 'mini eğitim kampüsü' kuruldu

Diyarbakır'da depremzede öğrencilere yönelik Mini Eğitim Kampüsü kuruldu.

Diyarbakır'da depremzedelere yönelik DYK kursları başladı

Diyarbakır'da depremzede öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) başladı.

Elazığ Belediyesinden kadınlara yönelik Arapça kursu

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde açılan temel Arapça dil eğitimi kursunda 2. dönem eğitimleri başladı.

Konteyner kentte ders zili çaldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya'da Van Valiliğinin koordinesinde Beydağı konteyner kentinde okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ders başı yaptı.

Adıyaman'da çocuklar çadır sınıflarda ders başı yaptı, İstiklal Marşı'nı okudu

Adıyaman'da çadır kentlerde kurulan okullarda öğrencilere gönüllü öğretmenler tarafından ders veriliyor. Kurulan çocuk oyun alanlarında da uzmanlar tarafından çocuklara çeşitli oyunlar oynatılıyor.

Bakan Özer: '10 ilde eğitim-öğretimin başlangıcıyla ilgili detayları yarın açıklayacağız'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremin ciddi yıkıma yol açtığı Gaziantep'in Nurdağı ilçesini ziyaret etti. Bakan Özer, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, 10 ilde eğitim-öğretimin başlangıç tarihi ve detaylarını yarın açıklayacağız derken, 48 bin öğrencinin nakillerini farklı illere aldırdığını söyledi.

Bakan Özer'den LGS ve YKS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası eğitim alanında alınan kararlara ilişkin açıklamada bulundu. Özer, LGS'yi sadece 8'inci sınıfın birinci dönem konularından yapacağız. Yine YKS'de 12'nci sınıfın ikinci dönem konuları sınavda dahil olmayacak dedi.

Malatya'da okullarda eğitime iki hafta ara verildi

Malatya'da deprem nedeniyle eğitim ve öğretime iki hafta ara verildiği açıklandı.

Malatya'da okullar bir gün tatil edildi

Malatya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda mahalle yolu ulaşıma kapanırken, kentte okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Gaziantep'te okullara kar tatili

Gaziantep'te 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verildi.

Adıyaman'da pazartesi günü okullar tatil

Adıyaman Valiliği, kar yağışı sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı 6 Şubat Pazartesi günü okulların tatil edildiğini duyurdu.

Toplam 3347 haber.