Eğitim

Eğitim Haberleri

Genç iş adamları HKÜ'de tecrübelerini paylaştı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kariyer Topluluğu, Tecrübe Transferi Topluluğu ve Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği Gaziantep Şubesi Gençlik Kurulu işbirliği ile düzenlenen programda, sektörünün öncü genç iş insanları tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Kahta Belediyesi personeline ilk yardım eğitimi

Adıyaman'ın Kahta Belediyesi, personelle meydana gelebilecek iş kazalarında erken ve bilinçli müdahalelerin yapılabilmesi amacıyla 'İlk yardım eğitimi' verdi.

Bakan Özer'in davet ettiği özel öğrencilerden havada konser

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Diyarbakır'da İl Milli Eğitim Özel Sesler Korosu'nu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde İstanbul'da ağırlayacağını söylemişti. Öğrenciler de İstanbul seyahatinde uçakta yolculuk yapan vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı.

Eğitim kurumları arasında iş birliği

SANKO Üniversitesi ile Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi arasında bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetlere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

SANKO Okulları'ndan eskrim başarısı

SANKO Okulları öğrencileri, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okul Sporları Eskrim Müsabakaları'nda sekiz birincilik, üç ikincilik, dört üçüncülük ve beş dördüncülük olmak üzere toplam yirmi madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

GAÜN'de 'En yüce duygu annelik' konferansı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi ile GAÜN Fatihler Yetiştiren Anneler Topluluğu tarafından hazırlanan En Yüce Duygu Annelik konulu konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

17 bin öğrenci ücretsiz sıcak yemek

Malatya'da, Milli Eğitim bünyesindeki 17 bin öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden faydalanırken, bu rakam önümüzdeki yıl 25 bine çıkarılması hedeflendi.

Gastronomi öğrencilerine çikolata eğitimi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine Puratos Firması Teknik Danışmanı Mehmet Karaduman tarafından çikolata eğitimi verildi.

Diyarbakır'da öğrenciler, tatlının yapım aşamasını yerinde gördü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eğitim gören Bilgievi öğrencileri, tatlı imalat fabrikasını gezdi.

Rektör Kızılay'a markalaşma teşekkürü

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede tarafından, markalaşmaya verdiği destekten dolayı gönderilen teşekkür belgesi, Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'a takdim edildi.

Öğretmenlere 'öfke yönetimi' semineri verildi

Adıyaman'ın Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından, Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci ve öğretmenlerine 'öfke yönetimi' konulu seminerde eğitim verilmiştir.

Üniversite yazılım programı başarıyla tamamlandı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kariyer Planlama, Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi, Kodluyoruz Derneği ile Patika.dev iş birliğinde başlatılan Üniversite Yazılım Programları sona erdi.

Elazığ Kent Konseyi bünyesinde 'Çocuk Meclisi' kurulacak

Elazığ Kent Konseyi'nde gerçekleştirilen Yürütme Kurulu toplantısında konsey bünyesinde 'Çocuk Meclisi' kurulacağı açıklandı.

GAÜN personeline bilgi güvenliği farkındalık eğitimi verildi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kalite Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından organize edilen çalışanların bilgi güvenliği konusunda farkındalık seviyelerinin arttırılmasına yönelik olarak GAÜN Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından üniversite personeline Bilgi Güvenliği Farkındalık eğitimi verildi.

11'inci sürü yönetimi eğitimi kursu başladı

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Battalgazi Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği 11'inci Sürü Yönetimi Eğitimi Kursu başladı. 17 kursiyerin katıldığı kursta toplam 104 saat eğitim veriliyor.

GAÜN'lü öğrencilere baklava semineri

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gastronomi Topluluğu tarafından hazırlanan Baklava Semineri GAÜN İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Uluslararası Öğrenci Ofisi'nde görev değişimi

Malatya İnönü Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi'nde devir teslim töreni gerçekleştirildi. Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Söylemez görevini, Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalın Aygün'e devir etti.

Malatya'da 2 üniversite arasında iş birliği protokolü

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) ile İnönü Üniversitesi (İÜ) arasında birlikte hizmet sunma imkanlarını belirlemek, geliştirmek, güçlendirmek, karşılıklı değişim ve kullanımı teşvik etmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Diyarbakır'da meslek lisesi öğrencileri yem, hububat ve un analizi yaptı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Diyarbakır Ticaret Borsasına ait Dicle Teknokent içerisinde bulunan Tohumculuk Laboratuvarı, Araştırma ve Geliştirme Merkezinde yem, hububat ve un analizleri gerçekleştirdi.

Toplam 3072 haber.