Malatya

Malatya Haberleri

Malatya'da Kurban Bayramında alınacak tedbirleri görüşüldü

Malatya Büyükşehir Belediyesince Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirlerle ilgili istişare toplantısı düzenlendi.

MASKİ'den deprem sonrasında bulanık akan kaynak suyu ile ilgili açıklama:

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünden, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bulanık akan kaynak suyunun deprem öncesi değerlerine ulaştığı belirtilerek, apartman ve sitelerin su depolarının temizletilmesi çağrısında bulunuldu.

Malatya-Kayseri kara yolunda kontrollü sağlanan ulaşım normale döndü

Malatya'nın Darende ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle Malatya-Kayseri kara yolunda kontrollü sağlanan ulaşım normale döndü.

Malatya Gelinciktepe'de depremzedeler için 1799 konut inşa ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 1799 konutun yapımı sürüyor.

12 Haziran İtibariyle MOTAŞ Araçları Ücretli Olacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ Tarafından toplu taşıma hizmetleri 12 Haziran 2023 Pazartesi günü Ücretli olarak devem edecek.

Büyükşehir Belediyesi yol ve asfalt çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya merkezde ve kırsal alanlarda asfaltlama, altyapı ve üstyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Darende’de Köprü Çalışmaları Başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Malatya genelinde kurmuş olduğu şantiyelerle yol, asfalt, menfez ve köprü çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Malatya'da hayırsever tarafından yapılan anaokulu açıldı

Malatya'da, 6 derslikli Avukat Dr. Güran Yahyaoğlu Anaokulu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Genel Sekreteri Noğay'a MASKİ'den Veda

Büyükşehir Genel Sekreteri Noğay'a Verilen Veda Yemeğinde Konuşan MASKİ Genel Müdürü Mert' Şehrimize Büyük Hizmetler Verdi '

Hekimhan'da doludan etkilenen tarım alanlarında hasar tespit çalışması başlatıldı

İlçe Ziraat Odası Başkanı Hacı Parmaksız, AA muhabirine, ilçede dün etkili olan dolunun tarım alanlarında hasara yol açtığını söyledi.

Gönüllü usta öğreticiler depremzedeler için mesai yapıyor

Malatya'da kendileri de depremzede usta öğreticiler tarafından dikilen iç çamaşırı, pijama, pantolon gibi kıyafetler çadır ve konteyner kentteki afetzedelere dağıtılacak

Yeşilyurt'ta 'Kaçak' Yapılara 'Yıkma' Uyarısı

Yeşilyurt Belediyesi ilçe genelinde kaçak yapılaşmalar tespit edildiğini belirterek bu tür yapılaşmalara izin verilmeyerek yıkılacağını açıkladı. Yeşilyurt Belediyesi i lk olarak da Özhan Sanayi sitesindeki kaçak yapılara müdahale ederek yıkmaya başladı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Malatya'da

6 Şubat Depremlerinin ardından Malatya'ya yardıma koşan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte deprem bölgesine bir gezi düzenledi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dursunbeyli İlçe Belediye Başkanı Ramazan Mahçavan, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner ve kalabalık bir gazeteci topluluğu Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek yaşanan depremden dolayı geçmiş olsun temennisinde bulundular.

Depremde enkaza dönen Niyazi Mahallesi TOKİ ile ayağa kalkacak

Malatya'da depremlerde yapıların yüzde 95'inin zarar gördüğü Niyazi Mahallesi, yerinde dönüşümle TOKİ tarafından yeniden inşa edilecek.

Mert, Önemli Olan Düştüğümüz Yerden Ayağa Kalkmak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yazıhan İlçesi'ne bağlı Bereketli Mahallesi'nin kanalizasyon altyapı çalışmalarına başladı.

Gürkan'ın sızdırılan gizli çekimi Ayet yorumu çıktı!..

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın 4 Mayıs tarihinde Hanımınçiftliği Mahallesindeki ev ziyareti esnasında gizlice çekilen bir video kayıt yaklaşık 2 hafta sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyareti öncesinde sızdırıldı.

Malatya'da 27 bin binanın hasar durumu değişmiş

Malatya Valiliği, “İlk incelemelerde Yapısal hasarlı olarak belirlenen (Ağır hasarlı vb) binalardan hasar seviyesi Orta Hasarlı / Az Hasarlı olarak değişen bina oranı toplam itirazın (26.974 Bina) %5.61’ini ” oluşturduğunu açıkladı. Buna göre; Malatya'da yaklaşık 27 bin binanın hasar durumu değişmiş ve bunun ise yaklaşık yüzde 1'inin ağır hasardan daha alt hasar durumuna geçtiği kaydedildi. Malatya Valiliği tarafından “Hasar Tespit Çalışmaları Bilgi Notu” kamuoyu ile paylaşıldı.

Mert, Maski Olarak Sahadayız

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 2023 yılı yatırım programında olan altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Depremin vurduğu milyonluk dairelerde yıkım için gün sayılıyor

Malatya'da 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Yeşilyurt Bostanbaşı bölgesindeki milyonluk yüzlerce yeni binanın önümüzdeki günlerde yıkılması bekleniyor.

Toplam 6058 haber.