Malatya

Malatya Haberleri

Öğretmenden vefa

Öğretmen olarak atanan Devlet Erdemir promosyon olarak aldığı ücreti Kış Mevsimde Yetimler üşümesin diye Malatya Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine başladı.

Hayırseverler Tarafından Bağışlanan Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Şehir Mezarlığında hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan çam ağaçları toprakla buluşturuldu.

Kaybolan Mezarlar Gün Yüzüne Çıktı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a Mezarlık Teşekkürü

MTB Başkanı Özcan'dan ESKKK Başkanı Evren'e Ziyaret

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erdoğan Ünal ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren'i makamında ziyaret ederek Krediler konusunda istişarelerde bulundular.

AKÇADAĞDER'den OSB Talebi

Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezi Malatya'nın önemli kuruluş başkanlarını Genel Merkez'de bir araya getirmeye devam ediyor.

Kuluncak'ta Doğalgaz Sevinci

Malatya’nın Kuluncak ilçesinde ilçeye gelen doğalgaz sevinçle karşılandı. Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz doğalgaz sayesinde ilçeye göç edecek kişi sayısının artacağını vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Söylemez Öğretmenlik Meslek Kanununda Değişiklik Yapılmasını İstedi

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, basın açıklamasında, “Meslek kanunu mevcut haklarımızı koruyacak, kariyer basamaklarında hizmet süresini önceleyecek şekilde yeniden düzenlenmelidir” dedi.

Malatya'da 4.1 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Malatya'da 'Cumhuriyet' Resepsiyonu

Malatya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuşan Vali Hulusi Şahin, 'Bizler Cumhuriyetimizle ve cumhuriyetimizin kazanımlarıyla gurur duyduk. Ne kadar güçlü bir devlet olduğumuzu bir kere daha gördük' dedi.

Genel Başkan Maskar' Başarı Tesadüf Değildir'

Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar' Ramazan Özcan Başkanımızı ve Yönetimini Kutluyoruz'

Malatya Yoncalı Sulaması İsale Tüneli İnşaatında Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Tam Bana Göre Festivali'nde Büyükşehir Rüzgarı

Tam Bana Göre Festivali'nde Büyükşehir Belediyesinin Standına Yoğun İlgi

Başkanlardan AKÇADAĞDER Genel Merkezine Ziyaret

Malatya'nın önemli aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar İl dışından Malatya'ya gelen önemli misafirleri hizmet binasında ağırladı.

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı'ndan 'Vefa Zamanı' Etkinliği

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı tarafından sosyal ve kültürel etkinlik kapsamında geleneksel hale getirilmesi amacıyla başlatılan 'Vefa Zamanı' etkinliklerinin ilki İstanbul'da vakfın genel merkezinde gerçekleştirildi.

Bu evin pencerelerini gören bir daha bakıyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde duvar kalınlığı bir metre olarak kerpiçten inşa edilen 100 yıllık evlerin pencerelerini görenler bir daha bakıyor. Asırlık tek odalı evlerin yekpare ve tavana yakın pencereleri görenler şaşırıyor.

Koyun Keçi Birliğinde Soykütüğü Porojesinde Bilgilendirme Toplantısı

Koyun Keçi Birliğinde Soykütüğü Porojesinde Bilgilendirme Toplantısı

BİK Bölge Toplantısı Malatya'da Gerçekleştirildi

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünün bölge illerinde yaptığı bilgilendirme toplantısı Malatya'da yapıldı. Malatya'da Gazete Sahip ve Temsilcileri ile yapılan toplantıya 7 ilden 40'a yakın gazeteci katıldı.

Canbay: Ekonomiyi Faiz Batırdı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yaşar Canbay 'Ülkemizin kalkınabilmesi ve ekonomik problemlerin ortadan kalkması için faizsiz bir ekonomik düzenin olması gerekiyor. İnsanlar beni faiz batırdı diyor. Faiz ateştir, düştüğü yeri yakar. Faize düşen batar.' dedi.

Malatya'da 'koç katım şenliği' düzenlendi

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde geleneksel olarak yapılan koç katım şenliği düzenlendi.

Toplam 5958 haber.