Malatya

Malatya Haberleri

7,6 büyüklüğündeki ikinci depremin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Malatya'da Kahramanmaraş merkezli 7,6 büyüklüğündeki depreme ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde cadde üzerinde depreme yakalananların büyük korku ve panikle kaçıştıkları görülürken, bazı yapıların yıkılma anları da anbean kameralara yansıdı.

Malatya Teknokent konteynerler hizmete girdi

Malatya'nın Battalgazi ilçesi İnönü Üniversitesi Teknopark bahçesinde depremzedeler için yapılan 10 bin 500 kişilik konteyner kent hizmete sunuldu.

Malatyalı depremzedeler İstiklal Marşı'yla birlik mesajı verdi

Başakşehir Belediyesi, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü çerçevesinde, Malatya'da depremin yaralarını sarmaya çalışan Kırpınar köyü sakinleriyle herkese umut olacak bir farkındalık projesine imza attı.

Şimdi Malatya'yı Kurtarmanın Tam Zamanı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Talas 6 Şubat depreminde ağır yara alan Malatya depremi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Malatyalı Ne Yapmalı?

Okyay Malatya’Mızın Eski Günlerine Dönmesi İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı Latif Okyay, Malatya’da kurulmakta olan konteyner kentler hakkında açıklamalarda bulundu.

PDEV’den Malatya esnafına destek kampanyası

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı (PDEV) Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener, depremlerden büyük zarar gören Malatya ticaretinin yeniden ayağa kalkmasına katkı için kayısı başta olmak üzere bekleyen ürünlerin elden çıkartılması yönelik olarak satıcı ile alıcı arasında gönüllü aracılık yapacaklarını açıkladı.

Malatya'da Berat Kandili dualarla idrak edildi

Ramazan ayının müjdecisi olarak kabul edilen Berat Kandili, Malatya'da idrak edildi. Vatandaşlar camilerde bir araya gelerek, depremden etkilenenler için dua etti.

Depremde hasar gören caminin minaresi kontrollü şekilde yıkıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki Eyüp Sultan Camii'nin minaresi kontrollü şekilde yıkıldı. Minarenin yıkılma anı cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Türkiye'nin Tac Mahal'i depremde dimdik ayakta kaldı

Malatya'da depremde çok sayıda tarihi ve kültürel yapı zarar görürken, Akçadağ ilçesinde bulunan ve halk arasında Türkiye'nin Tac Mahal'i olarak bilinen Şeyh Ali Kara Efendi Türbesi dimdik ayakta kaldı.

Deprem bölgesi Malatya'da 10 günde ikinci heyelan tedirgin etti

Depremin şiddetli şekilde hissedildiği Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 10 gün arayla ikinci heyelan meydana geldi. Olay sonrası bölgede incelemelerde bulunan Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, 'Yaklaşık 60 dekarlık bir alan, Yeriymiş Deresi'ne doğru heyelan oluşmuş durumda. Tedbirli bir şekilde bekliyoruz. Şu anda koca tepe ve arazi dereye doğru yürüyor' dedi.

Bağcılar Belediyesi, Malatya'da konteyner kent kuruyor

Bağcılar Belediyesi, depremin etkilediği Malatya'nın Battalgazi ilçesinde depremzedeler için 500 konteynerden oluşan Bağcılar Mahallesi isimli konteyner kent kuruyor. Depremzede aileler, kalıcı konutlar yapılana kadar burada barınacaklar.

Yetimler Kervanından Hayırseverlere Destek Olun Çağrısı

Çolak' Farklı illere zorunlu göç eden, Malatya'da çadırlara ve köylere dağılan ailelerimizin ihtiyaç duyduğu nakitin karşılanması için acil yardımlarınızla umut olun.'

5,6'lık depreme ciğer satarken yakalandı

Malatya'da bugün meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depreme Soykan Meydanı'na kurduğu seyyar tezgahında ciğer satarken yakalanan Atakan Aladağ, çevredeki birçok binanın peş peşe yıkıldığını, tek yaptıklarının ise dua etmek olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Malatya'da incelemelerde bulundu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Malatya'da konteyner kent ile Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Deprem Koordinasyon ve Lojistik Merkezini ziyaret etti.

Malatya'da kalıcı konutlar için yer tespitlerine başlandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya'da kalıcı konutlar için yer tespiti çalışmalarına başlandı. Depremde ağır hasar alan Akçadağ'da çalışmalarının devam ettiğini belirten Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, 'İlçe merkezi için yer tespiti yapıldı kırsal bölgeler için çalışmalar sürüyor' dedi.

Vekaletname Talep Edenlere Lütfen İtibar Etmeyiniz

Malatya Baro Başkanı Av. Onur Demez yaptığı yazılı açıklama ile Depremi fırsata çevirmek isteyenlere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek vatandaşları uyardı.

Malatya'da ev taşımada fahiş fiyata karşı denetim

Kahramanmaraş depremlerinin vurduğu Malatya'da polis ekipleri, ev taşımada fahiş fiyata karşı denetim yaptı.

Doğanşehir'e ahşap konteynerler kuruluyor

Trabzon'un Köprübaşı Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'nın Doğanşehir ilçesine ahşap konteynerler kuruyor.

Malatya'da konteyner kentler kurulmaya başlandı

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrası Malatya'da konteyner kent çalışmaları aralıksız devam ediyor. Alt yapısının yüzde 60'ı tamamlanan alanda konteynerler de yerleştirilmeye başlandı.

Toplam 6000 haber.