Genel

genel

Genel Haberleri

Vali Hulusi Şahin’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık Günü, toplumumuzun da önemli bir kesimini oluşturan engellilerin istek ve ihtiyaçları ile sorunlarına dikkat çekilmesi, bu konuda toplumsal bilinç ve farkındalığın artırılması bakımından önemli bir gündür.

Uzmanlar uyardı: 'Yanlış montajlanmış kombi ve kapatılan menfezler cana mal oluyor'

Kış ayı gelmesiyle beraber doğal gaz kombi kullanımı başladı. Bakımları yapılmayan, yanlış montajlanan kombiler ve kapatılan havalandırma menfezleri vatandaşların hayatına mal oluyor.

Doğanşehir Heyetinden BİMYAD’ı Ziyaret Etti

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Başkan Yardımcısı Ömer Karaköse, AK Parti Belediye Meclis üyeleri Hasan Kaplan, Mustafa Birişik ve Mehmet Öksüz İle Birlikte Basın İnternet Medya Yayıncılar Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

BTDF Malatya İl Başkanı Karademir’den Sürmanşet’e Sürpriz Ziyaret

7. Kuruluş yıldönümünü kutlayan www.malatyasurmanse.com İnternet Haber sitesine ziyaretler devam ederken bir ziyaret ise Büyük Türk Dünyası Federasyonu Genel Başkan Yrd. Yurtdışı Genel Ve Malatya İl başkanı Veysel Karademir’den gerçekleşti.

Tahir Elçi ölümünün 7'nci yılında vurulduğu Dört Ayaklı Minare'de anıldı

Diyarbakır'da 7 yıl önce baro başkanıyken tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada polis ve PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaşamını yitiren Tahir Elçi, vurulduğu yerde anıldı.

Kahramanmaraşlılar Derneğinden Başkan Evren'e Ziyaret

Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren' Komşu ilimiz Kahramanmaraşlı hemşerilerimizle güzel çalışmalarımız oluyor.

Suriye sınırında askeri araç hareketliliği

Sınır ötesine gerçekleştirilen Pençe-Kılıç Hava Harekatı devam ederken, Suriye sınırında askeri araç hareketliliği yaşandı.

İş güvenliğinde yeni düzenleme şart!

Türkiye, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda henüz istenilen seviyede değil. Uzmanlara göre hem yeni düzenlemeler yapılmalı hem de bilinçlendirme faaliyetleri artırılmalı.

Acı: Kadına Şiddeti Önlemek Herkesin Görevidir

TOBB Malatya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hilal Acı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Adıyaman'da TOKİ konutlarının kura çekim heyecanı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) başlattığı 'İlk evim, ilk iş yerim' isimli toplu konut projesinin Adıyaman'da ki kuraları çekildi.

Başkan Şengönül: Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın bir meslektir.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Gürkan'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkiye'nin ilk Kıbrıs Barış Anıtı ve Ersin Tatar Parkı Diyarbakır'da yapıldı

Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Diyarbakırlı şehit ve gazilerin anısına yaptırılan Kıbrıs Barış Anıtı ve Ersin Tatar Parkı projesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da katıldığı törenle açıldı.

Başkan Koçak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kızılay Deprem Sonrası Destek Çalışmalarını Sürdürüyor

Sabah saat 04.00 sularında merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından evlerine ve yurtlarına giremeyen vatandaş ve öğrenciler için beslenme ve barınma faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Kızılay, afetin travmasını atlatamayan vatandaşlar ve çocuklara da psikososyal destek veriyor.

Deprem korkusu herkeste farklı olabilir

Son aylarda İzmir ve Düzce’de meydana gelen depremler korkuya yol açtı.

Vali Hulusi Şahin’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlerimiz milletimizi aydınlık bir istikbale hazırlayan, yarının büyük ve müreffeh Türkiye’sini kuracak nesiller yetiştirme azminde olan bilge kişilerdir.

Malatya STK’ları arasında ayırım yok, hepimiz biriz

Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın ve Tarım Platformu yönetimi ve Üyeleri Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'e yaptığı ziyarette, yeniden TESK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesinden dolay tebrik ederek başarılar dilediler.

Okullarda Kızılay Kolları Yeniden Canlanıyor

Her Okulda Bir Öğretmen “Kızılay Öğretmeni” Olacak

Toplam 2458 haber.