Genel

genel

Genel Haberleri

Depremlerde ağır hasar alan 17 katlı bina kontrollü şekilde yıkıldı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, geçen yıl 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan 17 katlı binanın kontrollü yıkımı gerçekleştirildi.

AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret

Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar beraberinde Genel Merkez yöneticileriyle birlikte Esenlik Şirketi Genel Müdürü Veysel Tay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Lavanta Bahçesinde Hasada Başlandı

Yozgatlı çiftçi Harun Haliloğlu, Sarıhacılı Mahallesi'nde 2021 yılında yurt dışından getirdiği fidelerle kurduğu lavanta bahçesinde 3. kez hasat yapıyor.

TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Malatya Temsilciliği görevine Gazeteci İskender Yılmaz atandı.

Gençlerin Bakış Açısıyla Sokak Hayvanları Yasa Taslağı Araştırma Raporu

Yenilikçi Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından Gençlerin Bakış Açısıyla Sokak Hayvanları Yasa Taslağı Araştırma Raporu açıklandı.

Malatya Ülkü Ocakları'ndan Anlamlı Aşure Etkinliği

Malatya'da Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Türk milletinin birlik ve beraberliğini pekiştirmek amacıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Vali Seddar Yavuz’dan Anlamlı Çağrı: Çiçek Yerine Eğitime Destek Bağışı Yapın

10.07.2024 tarih-2024/207 sayılı Cumhurbaşkanı kararnamesiyle, Malatya Valiliği görevine atanan Vali Seddar Yavuz 19 Temmuz Cuma günü İlimizdeki görevine başlayacaktır.

Doğanşehir Belediyesi 5 Yaylaya Sulak Yerleştirdi

Sıcak havalarda su ihtiyaçlarını gidermesi için yaylalara sulaklar yerleştirildi.

Elektrikleri Kesilen Esnaf Caddeyi Trafiğe Kapattı

Malatya'da rezerv alan ilan edilen Kışla Caddesi'nde tahliye süreleri dolmasına rağmen dükkanları boşaltmayan esnaf, elektrikleri kesilince caddeyi trafiğe kapattı.

Vatanseverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği Aşure Etkinliği Düzenledi

Muharrem ayı münasebetiyle Vatanseverler Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Aşure Etkinliği Düzenledi

Kerbela şehitleri anıldı

Kars, Ağrı ve Iğdır'da, Kerbela şehitleri için anma programları düzenlendi.

Kayısıyı Reçele Dönüştürüyor

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde kadınlar, kayısıyı reçele dönüştürüyor.

15 Temmuz gecesi üç şehit veren aile acı ve gururu bir arada yaşıyor

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giden kardeşleri ve kuzeni şehit olan Nizami Gülşen, "Bu millet bir demokrasi dersi verdi, Türkün, Türk milliyetçiliğinin ne olduğunu gösterdiler bu hainlere." dedi.

Başkan Özcan’ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, Türkiye'nin milli iradesini ve demokrasisini hedef alan FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminin üzerinde tam 8. yıl geçtiğini belirterek, o kara gecede Türk milletinin tek vücut olarak darbeci zihniyetin karşısında dimdik durduğunu ve ülkeyi sekteye uğratmak isteyenlere geçit vermediğini söyledi.

Başkan Taşkın'dan 15 Temmuz Mesajı

Türk milletinin bir kez daha gösterdiği birlik, beraberlik ve vatan sevgisi, tüm dünyaya örnek olmuştur.'

Teröre Ve Hainlere Karşı Tek Vücut Tek Yürek Ve Tek Ses Olacağız

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayınlayarak, “Teröre ve hainlere karşı tek vücut, tek yürek ve tek ses olacağız” dedi.

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Treni Ankara'dan Yola Çıktı

Ankara–İstanbul ve Ankara-Konya arasında 2 ay boyunca sefer yapacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni, ilk seferi için Ankara'dan yola çıktı.

Başkan Koçak'dan 15 Temmuz mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği Başkanı Güzin Koçak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Er Milletimiz 15 Temmuz’da Yeni Bir Destan Yazdı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, 15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi, demokrasiyi, ülke huzurunu ve güvenliğini hedef alan ve millet ile devletin feraseti, cesareti, kararlılığı ve mücadelesi neticesinde başarısızlığa uğrayan FETÖ mensuplarının girişimlerine karşılık milletin zaferinin yıl dönümü olduğunu belirterek, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladı.

Toplam 3987 haber.