Genel

genel

Genel Haberleri

Adres değişikliği için son gün 1 Ekim

Mahalli İdareler Genel Seçimi için adres değişikliği yapmak isteyenlerin 1 Ekim'e kadar başvurmaları gerekiyor.

Ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da ekipler, ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımına devam ediyor.

Malatya Kayısısı Kitabı Riyad’da En İyilerle Yarışacak

Malatya Kayısısı kitabı 27-29 Kasım 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenecek etkinlikte son 25 yılın birincisi olan kitaplarla yarışacak.

Malatya'da orta hasarlı evlerin akıbeti belli oldu

Ak Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu ile yaptıkları görüşmede orta hasarlı binaların akıbetlerinin belli olduğunu ve orta hasarlı binalarda güçlendirme süreci yerel yönetimler ile koordineli bir şekilde hızlandırılacağını söyledi

Ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımı devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımı sürüyor.

Tecde Esnafı Aşırı Hız Yapan Sürücülerden Dert Yandı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı Tecde Esnafının Sorun ve Taleplerini Yerinde Dinledi. Esnaflar Valiye aşırı hız yapan sürücüleri şikayet ederek temizlikten dert yandılar

Malatya İtfaiyesi Yüzlerce Canı Kurtardı

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, 6 Şubat depremlerinin ardından sahaya ilk inen ekibin Malatya İtfaiye Teşkilatı olduğunu belirterek “İtfaiye teşkilatımız ve Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu hep birlikte Malatya’da bir tarih yazdılar ve bine yakın insanımızın hayatını kurtardılar.

Esnafın Işıkları Yanmadan Sanayinin Çarkları Dönmeden…

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Dr. Fatih Erbakan’ın ziyaretinde konuşan Malatya TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Basri İlhan, “Esnafın ışıkları yanmadan, sanayinin çarkları dönmeden şehri yeniden ayağa kaldırmak çok güç” dedi.

Başkan Güder’den Mevlid Kandili Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, alemlere rahmet saçan peygamber efendimizin dünyaya gelişini müjdeleyen Mevlid Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Malatya'da yaralı şahin bulundu

Malatya'da jandarma personelince bulanan yaralı şahin, tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Şarlak Malatya’ya Ve Malatyalıya İhanet Ediliyor

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak, depremlerin ardından yaraların sarılmadığını belirterek “Malatya’ya ve Malatyalıya ihanet ediliyor” dedi.

Şehir Yeniden İnşa Edilirken Erişilebilirlik Konusu Göz Önüne Alınmalı Talebi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Yaşlılar Şube Müdürlüğünde "Erişilebilirlik" konularında çalışma yapan bedensel engelli Ali Haydar Koyun, 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya'nın yeniden inşa sürecinde engellilerin erişilebilirlik konusunun göz önünde bulundurulmasının önemli olduğunu belirtti.

Çevik kuvvet polisi tatbikat yaptı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünce toplumsal olaylara müdahale amacıyla tatbikat yapıldı.

Başkan Gürkan’dan Mevlid Kandili mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yasa Dışı Su Ürünleri Avcılığına 81 İlde Eş Zamanlı Ve Çapraz Denetim

​Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yasa dışı su ürünleri avcılığına yönelik rutin denetimlere ek olarak ülke genelinde karaya çıkış noktaları, perakende satış yerleri, balık halleri, soğuk hava depoları, balıkçı gemileri ve yol güzergâhlarında bugün itibarıyla çapraz ve eş zamanlı denetimlerin başlatıldığını bildirdi.

Başkan Gürkan İtfaiye Teşkilatımız Kutsal Bir Vazife İfa Etmektedir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İtfaiye Teşkilatı'nın 309. kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımı devam etti.

Prof. Dr. Naci Görür Depremi Durdurmak Mümkün Değil

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Kentlerimizi deprem dirençli hale dönüştürmeliyiz. Çünkü depremi durdurmak mümkün değil. Eğer ölmeyeceksek kentleri deprem dirençli yapacağız. Bu mümkün mü? Mümkün." dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan Kıdem Tazminatı Konusunda Var Olan Haklarımızı Güvence Altına Alalım

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Kıdem tazminatı konusunda var olan haklarımızı güvence altına alalım ama var olan sorunları da çözelim. Bunun için ne gerekiyorsa; fonsa fon, bunun üzerinde tartışalım ve her emekçi, işçi şartlar ne olursa olsun kıdem tazminatını alsın." dedi.

Toplam 2985 haber.