Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Bakanı Kurum 2025 Yılı Sonunda Kadar 11 İlde Evine Girmeyen Afetzede Kalmayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yürütülen çalışmalara ilişkin, "11 il 2025 yılı sonunda inşallah bölgenin, ülkemizin cazibe merkezi olacaktır." dedi.

Ağbaba; Batsın Sizin Adaletiniz, Batsın Sizin 2.500 Liranız

Ağbaba; “Devlet dediğin sözünde durur, devlet dediğin vatandaşını, yurttaşını, hele hele deprem yaşamış insanını kandırmaz” dedi. Ağbaba, Atatürk(Kışla) Caddesi ile ilgili de polis ile esnafı karşı karşıya getirenlere yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Yıldız, 24 Saat Eğitim Maratonu lgili basın açıklaması

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in katılımıyla gerçekleştirilen Eğitim Maratonu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

İmamoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı'na katıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kayyım uygulamasına son verilmesini istedi.

Dervişoğlu’ndan Emekli Aylığı Tepkisi Hepinize Yazıklar Olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, en düşük emekli aylığı üzerinden iktidara tepki gösterdi.

Ağbaba Deprem Bölgesinde Bunu Da Yaptılar

6 Şubat Depremlerinin büyük hasar verdiği Malatya'da Kışla Caddesinin rezerv alanına alınmasıyla birlikte esnaflarda işyerlerini terk etmemek için mahkemeye başvurdu.

Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, “Malatya Teknokent gerek araştırma-geliştirme faaliyetleri gerekse şehrimizin ulusal çapta hem inovatif bir anlayışla hem de katma değer sunan bir bakış açısıyla temsil edilmesi açısından önemli bir yerde duruyor.”dedi

Bakan Yerlikaya Biz Hainleri Affetmeyeceğiz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Biz hainleri affetmeyeceğiz.

Ağbaba’dan 15 Temmuz Açıklaması: Yine ‘Kandırıldık’ Diyecekler

Ağbaba, 15 Temmuz Darbe Girişiminin 8. yıldönümünde yaptığı açıklamada, “15 Temmuz darbesine karşı direnişin bizlere öğretisi, devleti bu tür yapılanmalara teslim etmemek ve bunlara karşı topyekûn mücadele etmektir.” Dedi.

Bakan Kurum Her Ay 25-30 Bin Konutun Teslimi Planlanıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremden etkilenen illerde şu ana kadar 76 bin konutun teslim edildiğini belirterek, "İnşallah yıl sonuna kadar 200 bin konutumuzu 11 ilde teslim edeceğiz. 2025'e geldiğimizde deprem bölgesinde evine girmeyen tek bir afetzede kardeşimiz kalmayacak." dedi.

Ölmeztoprak Milletin Gücünün Üstünde Bir Güç Yoktur

Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz'daki kalkışması sırasında FETÖ’cü askerlerin açtığı ateş sonucu yaralanarak gazi olan Enes Gün’ü ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyenlere 15 Temmuz’da gereken cevabın verildiğini belirterek, “Milletin gücünün üstünde bir güç yoktur”dedi

Başkan Gök 15 Temmuz İnancın İşgale Karşı Kahramanca Direnişidir

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök’ün 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

BİK İl Müdürü Yalınbaş'tan Başkan Taşkın'a Ziyaret

Malatya Basın İlan Kurumu Müdürü İbrahim Yalınbaş, Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın'ı makamında ziyaret etti.

Bakan Kurum Deprem Konutlarını İnceledi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "2025 yılına geldiğimizde 11 ilimiz artık deprem bölgesi olarak anılmayacak.

Karasu Dolu Afetinin Vurduğu Tarlaları Ziyaret Etti

Sivas’ta üretim yapılan köyler son günlerde ağır dolu afetiyle karşı karşıya kaldı. Çiftçiler ve ekinler büyük zarar gördü, hasat kayıpları yaşandı.

Dervişoğlu İyi Parti’nin Oyları 3 Misli Artmış Durumda

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, “Ciddiye alınan kamuoyu araştırmalarında İYİ Parti'nin oyları, bizim görevi teslim aldığımız güne bakarsanız 3 misli artmış durumda.” dedi.

Bakan Yumaklı Doğaya Keklik Saldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve beraberindekiler, Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) yerleşkesi içerisinde 200 kınalı kekliği doğaya bıraktı.

Ağbaba; “Mücbir Sebep 31 Aralık 2026’ya Kadar Uzatılmalı” 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve arkadaşları tarafından TBMM Plan Bütçe Komisyonu başkanlığına sunulan Malatya ve deprem bölgesindeki diğer şehirlerde 31 Ağustos’ta sona erecek mücbir sebep halinin 31 Aralık 2026’ya ertelenmesi teklifi AKP ve MHP Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Ağbaba, ‘Mülakat Kalkacak Dediniz, Akademiyi Getiriyorsunuz’

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Bir Tarafta Cumhuriyet Değerlerine Sahip Çıkan Bakanlar Var, Diğer Tarafta ‘Tarikat, Tarikat’ Diyen Bakanlar Var”

Toplam 8651 haber.