Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Yerele Dokunmak: Yerel Seçimler ve Hizmetler

Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte, şehirlerimizdeki siyasi atmosfer hareketlenmeye başladı.

Biriz Beraberiz Hep Birlikte Türk Milletiyiz

Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve beraberindeki heyet Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vahap Erdem’i ziyaret ederek bir süre görüştüler.

MHP İl Başkanı Gök ve Yönetiminden MESOB Başkanı Keskin’e Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Gökhan Gök ve beraberinde il yönetim kurulu üyeleri TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Maskar' Belediyecilik Vizyon ve Misyon İşidir

Akçadağ Belediye Başkan A. Adayı Murat aksar' Akçadağ a gönül belediyeciliği ve şeffaf yönetimi getirerek sosyal belediyecilik konusunda da örneği görülmemiş bir ilçe olacağız' dedi.

Başkan Gürkan Bu Şehri Hep Birlikte Ayağa Kaldıracağız

6 Şubat tarihinde yaşanan ve Malatya’da büyük bir yıkıma neden olan depremler sonrasında MATİM İş Merkezinde tadilat çalışmaları başlatan Malatya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını tamamladı.

Yılmaz: Kur Korumalı Mevduatta Ciddi Bir Düşüş Var

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi (YTAK) ile Türkiye'yi ileriye taşıyacak, cari açığını düşürecek, teknolojik seviyesini yükseltecek, stratejik yatırımlara elverişli şartlarda, uzun vadeli kredi sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Genel Başkan Yardımcısı Kılıç Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylarının Bilal Yıldırım olduğunu hatırlattı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, milli görüş belediyeciliğini Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarla buluşturma gayretinde olduklarını söyledi.

AK Partl’de temayül heyecanı

Türkiye yüzyılı şehirleri için hazırız sloganı ile yerel seçimlere girecek olan AK Parti’de bugün temayül yoklaması heyecanı yaşandı.

Yeşilyurt Yerleşkesindeki Öğlen Yemeklerinden Ücret Alınmayacak

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Recep Bentli ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Turgut Özal Üniversitesinin Yeşilyurt Yerleşkesinde eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik 1 Aralık 2023 tarihinden geçerli olmak üzere ‘Öğrencilere Yemek İkramı’ protokolünü imzaladılar.

AK Parti Malatya İl Teşkilatı, temayül yoklaması yaptı

AK Parti Malatya İl Başkanlığınca 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik temayül yoklaması yapıldı.

Baskil’de Mehmet Zafer’e İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Baskil’de Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Zafer’e ilgi ve alaka her geçen gün artıyor.

Erbakan: Mart 2024 Seçimlerinde 400 Binin Üzerinde Üye İle Yerel Seçimlere Gireceğiz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Mart 2024 seçimlerinde 400 binin üzerinde üye ile yerel seçimlere gireceğiz ve belediyelerde Milli Görüş iktidarını yeniden gerçekleştireceğiz." dedi.

Başkan Gök Bugün Ülkümüzün Güneşi Doğdu

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş'in doğum günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Gürkan: Fedakâr Öğretmenlerimize Minnet Borçluyuz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Nikâh Sarayı’nda gerçekleştirilen programda ‘6 Şubat Asrın Felaketi Günlerinde Bir Öğretmen Olarak Ben’ konulu Anı Yarışması ve ödül töreni düzenlendi.

Yeniden Refah Partisi'nin büyükşehir ve 3 ilçede adayları kesinleşti

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart 2024'teki yerel seçimler için bir büyükşehir, bir il, 5 belde ve 42 ilçenin belediye başkan adayını tanıttı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, Malatya'da partililerle bir araya geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Malatya'da partisinin il teşkilatınca düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

İklim Değişikliği Sürecinde Orman Yönetimi Çalıştayı başladı

İklim Değişikliği Sürecinde Orman Yönetimi Çalıştayı'na video mesajla katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ormanların küresel iklim değişikliğiyle mücadelede en önemli doğal argüman olduğunu ve yıl sonunda orman alanlarının ortalamasını yüzde 30'a çıkaracaklarını söyledi.

Toplam 7885 haber.