Kıskançlığı Aşma - Tuğçe TÜFEKCİ

Kıskançlığı Aşma


Sevgi, geçici olan yaşamı anlamlandıran yegâne olgudur. Onu gerçekten hissetmeyi, özden geleni sindirmeyi ve göstermeyi bilemeyiz.  Gerçek sevgiyi yaşamak için hep bir boşluk vardır. O boşluk yaşamlarda kıskançlık olarak doldurulur. Nasıl ki gece rüyada yenilen yemek karın doyuramaz aynen onun gibi sevginin yansımasını yaşanınca hep bir boşluk hissedilir. 
Kıskançlığın gerçekten ne olduğunu anladığında kıskançlık duygusu bir deneyim olarak yaşanmaya başlar. Kişi bu duygu ile karşılaştığında kontrolü kaybetmez, bu konuda bir anlayış, bir içgörü geliştirir. 
Birey kıskançlığın neden olduğu davranış kalıplarının dışına çıkar, kıskançlıktan özgürleşmeye başlar. Kıskançlığın kötü bir şey olduğu kalıbı kırılır, olaylara tarafsız bir tanık olarak bakılır. Bu içgörüye sahip olmak kolay bir şey değildir. İnsanın büyük bir disiplin içinde kendi üzerinde çalışması bu deneyimlere ulaşmayı sağlar. Yaşamda bir şeye ulaşmak için emek vermek gerekir, aslında asıl emek verilmesi gereken kendi bünyemize yoğunlaşmak ve orada kendi üzerimizde çalışmaktır. 
Dünya Değişim Akademisi burada devreye giriyor. Ve kendi üzerinde çalışmak isteyenlere yüzlerce konuda destek sağlıyor. Bunlardan biri olan “Kıskançlığı Aşma Değişim Programıdır”. Bu yöntembilimi uygulayarak yaşamınızdaki değişimlere tanıklık edecek ve daha tatmin, daha mutlu ve daha sağlıklı olduğunuzu göreceksiniz. 
‘Kıskançlığı Aşma Değişim Programı’nın işleyişinden biraz bahsedelim. Sekiz çalışmadan oluşan programın her bir çalışması kırk beş dakika sürüyor. Her çalışmada ‘Kıskançlık’ ile ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. 
Değişim Uzmanları rehberliğinde sistemli bir şekilde uygulanan Değişim Teknikleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Kıskançlıktan özgürleşme yolunda atılan bu adımda kıskançlık ile yüzleşme gerçekleşiyor. ‘Niçin kıskanıyorum? Niçin bu kadar kıskançlık var? sorularıyla başlayan bu yolculuk derin bir kavrayışla son buluyor. Kıskançlığın nedenlerini net bir şekilde görmek ve kıskançlıktan özgürleşmek gerçekleşiyor. 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 3

  • Meral | 25 Temmuz 2023 06:15

    Çok faydalı buldum

  • Melike Görkmen | 25 Temmuz 2023 01:06

    Kıskançlığı kabullenip aşmak ancak tekâmül ederek mümkun olabiliir. Emeğinize sağlık, beğeni ile okuduk.

  • Ercüment | 24 Temmuz 2023 19:41

    Harika bir yazı...

YAZARIN SON 5 YAZISI
24Tem

Kıskançlığı Aşma

19Nis

Öfkeyi Dönüştürmek

19Oca

Korkular

16Ara

Olgun Olma Değişim Sanatı

19Kas

Yolda Olmak