Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

42 yıllık dericinin elinden çıkan kıyafetler gardıropları süslüyor

İstanbul'da çırak olarak başladığı dericiliği Mersin'de sürdüren 42 yıllık esnaf Abdurrahman Duman, deriyi el emeğiyle işleyerek ürettiği kıyafetleri müşterileriyle buluşturuyor.

2023 Yılı Fırat Turu Destek Programı Başlatıldı

“Fırat Turu” ile Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’yi Keşfetmenin Tam Zamanı

Büyükşehir Belediyesi'nden Gençlere 'Film İzletisi ve Analiz' Programı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi'ndeki öğrencilere, 'Film İzletisi ve Analiz' programı düzenlendi.

Otomobil tutkunları festivalde buluştu

Antalya'nın Kepez ilçesinde düzenlenen Antalya Otomobil Festivali'nde 1500 otomobil tutkunu bir araya geldi.

Klasik otomobiller sergilendi

Türkiye'nin çeşitli illerinden getirilen klasik otomobiller Sivas'ta fuarda sergiye konuldu.

Malatya’nın Fethinin 922. Yıldönümünde Melita’dan Malatya’ya Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’nın Fethinin 922’inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen “Malatya’nın Fethi ve Tarihi” konulu konferans düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Öğrencilerinden YKS Başarısısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’ndeki öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) büyük başarı elde ettiler.

Arslantepe Höyüğü'nde Orta Tunç dönemine ait çalışma alanı bulundu

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Malatya'daki Arslantepe Höyüğü'nde yürütülen arkeolojik kazıda, Orta Tunç dönemine ait, içinde silo ve ocakların yer aldığı çalışma alanı bulundu.

Deprem bölgesinde topladığı mavi kapaklarla 250 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından artan hazır su tüketimini değerlendiren Abdulkadir Zeki Gülmez, topladığı mavi kapakları geri dönüşüme kazandırılması için satıp elde ettiği gelirle temin ettiği tekerlekli sandalyelerle 250 engelliyi sevindirdi.

64 yaşındaki naht sanatı ustası 26 yıldır ahşaba estetik katıyor

Çankırılı 64 yaşındaki naht ustası Yusuf Derelli, yıllardır atölyesinde ahşabı nakış nakış işliyor.

Malatya'da depremzede çocuklar için açık hava film gösterisi

Malatya'da İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığınca depremden etkilenen çocuklar için açık hava film gösterisi yapıldı.

Strese Son Veren Değişim Şenliği 8-9-10 Eylül 2023

Dünya Değişim Akademisi tarafından her iki ayda bir gerçekleştirilen Değişim Şenliği 8-9-10 Eylül 2023 tarihlerinde tüm dünyaya CANLI ONLINE şekilde sunuluyor.

Sanatçılardan Konteyner Kente Ziyaret

6 Şubat tarihinde ki depremlerde büyük hasar alan Malatya'ya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı öncülüğünde oluşturulan ekiplerin ziyaretleri sürüyor.

Kaçak kazı ihbarında 1700 yıllık oda mezarı bulundu

Adıyaman'da kaçak kazı ihbarına giden ekipler, Roma dönemine ait 1700 yıllık oda mezarları buldu.

Büyüklere Vefa

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik olarak faaliyete açılan Vefa Konağı, depremlerden sonra yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin üzerinden 104 yıl geçti

Milli Mücadele'nin mihenk taşı olan Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü, Sivas'ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Gündüzbey ve Çırmıhtı'da koruma amaçlı imar planı hazırlanacak

Gündüzbey ile Çırmıhtı Hıroğlu Mahallesinde yer alan, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında bakanlıkça tescillenen ve depremde yıkılan veya ağır hasar gören evlerin ihyasının sağlanması için mahallinde incelemelerde bulunuldu.

259 yıllık Büyük Yeni Han gümüş sanatkarlarına ev sahipliği yapıyor

Sultan 3. Mustafa tarafından 1764'te mimar Mehmet Tahir Ağa'ya kervansaray olarak inşa ettirilen Büyük Yeni Han'da gümüş sanatkarlarının Osmanlı ve Türk motifleriyle bezenmiş eserleri üretiliyor.

Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali sürüyor

Malatya'nın Darende ilçesinde bu yıl 70'incisi gerçekleştirilen Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali kapsamında yemek, bal, kavun ve pekmez yarışmaları düzenlendi.

Toplam 2971 haber.