Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Yusufçuk Mevsimi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaz yağmurlarının ardından çıkan rengarenk yusufçuklar, fotoğraf tutkunlarını cezbediyor.

Antik çağ ekmekleri üniversite öğrencisinin tezinde fırınla buluştu

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Erdoğan ve öğrenci Davut Hatip, arkeolojik kazılarda çıkan tabletlerden faydalanarak Hitit, Sümer ve Roma dönemlerine ait 8 çeşit ekmek üretti.

7 Temmuz Dünya Değişim Günü Tüm Dünyada Kutlandı!

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene 7.7 tarihinde kutlanan “Dünya Değişim Günü”, bu yıl 7 Temmuz Pazar günü yurt içi ve yurt dışı 100’ün üzerinde şehirde coşkuyla kutlandı.

Dünya Değişim Günü 7 Temmuz’da Kutlanacak!

7 Temmuz 2024 -Pazar Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene 7.7 tarihinde kutlanan “Dünya Değişim Günü”, 7 Temmuz Pazar günü yurt içi ve yurt dışı 100’ün üzerinde şehirde kutlanacak.

Doğanşehir'in Kınalı Ekmeği Coğrafi İşaret Almaya Yakın!

Malatya'nın Doğanşehir ilçesi Polat Mahallesi'ne özgü meşhur kınalı ekmek, coğrafi işaret alarak tescillenmesi için gün sayıyor.

Yaza Merhaba Tiyatro Günleri

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri genel sanat yönetmenliğini Mehmet Önder’in üstlendiği 1.Yaza Merhaba Tiyatro Günleri kapsamında hazırladıkları üç tiyatro oyununu dört gün boyunca sanatseverlerin beğenisine sundu.

Bir Pulun İçerisinde Bir Romanı Bile Barındıran Bilgiler Vardır

Afşin'de Fotoğrafçılık yapan Levent Yanar (52) 10 yaşından bu yana Pul Koleksiyonculuğu yapıyor.

Darende'nin tarihi ve doğal güzellikleri gece görüntülendi

Malatya'nın Darende ilçesindeki tarihi ve doğal güzellikler, gece uzun pozlama tekniğiyle görüntülendi.

Okullarda Doğa Bilinci Ve İklim Değişikliği Konularında Eğitimler Düzenlendi

Kısa adı DEHADER olan Değerli Hayatlar Eğitim Derneği “Hayattayız Umutluyuz Projesi” kapsamında faaliyetlerine devam ediyor.

Üniversiteliler geri dönüşüm malzemelerinden 'Atıktan Sanata' sergisi açtı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları eserleri sergiledi.

Malatya 2. Ordu Komutanlığı Bandosu Şemdinli'de konser verdi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, Malatya 2. Ordu Komutanlığı Bandosu konser verdi.

Halk Eğitimi Merkezi'nden Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Darende Halk Eğitimi Merkezince yıl sonu sergisi düzenlendi.

Dünyaca Ünlü Yazar Fransa’daki İmza Günlerinde Kitapseverlerle Buluştu

Nobel Barış Ödülü adayı, dünyaca ünlü yazar Akif Manaf FRANSA’nın Lyon ve Macon şehirlerinde gerçekleşen imza günlerinde kitapseverler ile buluştu.

Usta Oyuncu Hülya Koçyiğit'ten Gazze İçin Kalıcı Ateşkes Çağrısı

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Hülya Koçyiğit, İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de binlerce kişinin öldürülmesine tepki göstererek, "Filistin'de olanlar içimizi parçalıyor, vicdanlarımızı yaralıyor.

Tarihi Evleri Koruma İmar Planıyla Ayağa Kaldırılacak

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde büyük hasar gören Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde tarihi Malatya evlerinin bulunduğu bölge, koruma imar planı doğrultusunda ayağa kaldırılacak.

Dünyaca Ünlü Yazara Almanya’daki İmza Gününde Büyük İlgi

Nobel Barış Ödülü adayı, dünyaca ünlü yazar Akif Manaf ALMANYA, Augsburg’daki fuarda gerçekleşen imza gününde kitapseverler ile buluştu.

Dünyaca Ünlü Yazar Hollanda’daki İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu

Nobel Barış Ödülü adayı, 94 eserin dünyaca ünlü yazarı Akif Manaf, Hollanda'da yer alan Hollanda Kitapevi'nde düzenlenen imza gününde Avrupa’daki kitapseverlerle bir araya geldi.

Kale'de Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin ürünleri sergilendi

Malatya'nın Kale ilçesinde Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin bir yıl boyunca hazırladıkları ürünlerin yer aldığı "El Emeği Göz Nuru" sergisi açıldı.

Malatya'da Turizm İstişare Toplantısı Düzenlendi

Malatya'da 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla Vali Ersin Yazıcı başkanlığında turizm istişare toplantısı düzenlendi.

Toplam 3116 haber.