Sağlık

Sağlık Haberleri

Gebeler ve emziren annelere grip aşısı olun tavsiyesi

Grip aşısının gebeliğin düşükle sonuçlanma ya da erken ve düşük doğum riskini artırmadığının ve güvenli olduğunun bilimsel araştırmalarla kanıtlandığı bildirildi.

Anne Babalar Dikkat! Tablet, Telefon Ve Bilgisayar Oyunları Bu Sorunları Artırdı!

“Odasında tek başına yatmaya korkuyor!”, “Her gece yanımıza geliyor!”, “Gece ışığını kapattırmıyor!”… Son yıllarda pek çok anne baba aynı dertten muzdarip.

MASKİ Personelleri Kan Bağışında Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü personelleri Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca'dan işitme tarama testlerine ilişkin paylaşım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çocukların işitme kaybını erken dönemde belirlemek için ulusal işitme tarama programları yürüttüklerini belirterek, "Bu kapsamda yeni doğan tüm bebeklere ve ilkokul 1. sınıfa giden çocuklarımıza işitme tarama testleri yapıyoruz." ifadesini kullandı.

Anne-Baba Kavgası Çocuğu Nasıl Etkiler ?

Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi konu hakkında önemli bilgiler verdi.

İnatçı Öksürüğün 12 Önemli Nedeni!

Sonbahar ve kış mevsiminde hekimlere en sık başvuru nedenleri arasında yer alan ‘öksürük’ bazen haftalarca dinmeyebiliyor.

Kadınlarda 3 Önemli Jinekolojik Kanser

Dünyada kadınlarda görülen her beş kanserden birini jinekolojik kanserler oluşturuyor. Jinekolojik kanserler her yıl kabaca bir milyon kadında teşhis ediliyor ve yüzbinlerce ölüme neden olabiliyor.

Masa Başı Çalışanlar Dikkat!

Tam şu anda ekran karşısında ne iş yapıyorsanız hemen durun ve sadece 1 saniye o pozisyonda kendinizi gözlemleyin! Ne görüyorsunuz?

Prostat Kanserinde Tedavi Mümkün

Erkeklerde en sık görülen kanser türlerinden biri prostat kanseridir. Prostat bezinde meydana gelen bu hastalık, yıllar içerinde gelişen tedavi yöntemleri sayesinde artık çok daha kolay atlatılabiliyor.

Kaliteli Anne Sütü İçin Beslenmeye Dikkat!

Diyetisyen Pınar Demirkaya konu hakkında bilgiler verdi.

Boston-Malatya hattındaki bilimsel çalışma 33 karaciğer hastasını sağlığına kavuşturdu

ABD'nin Boston College'de görev yapan Türk bilim insanı Prof. Dr. Tayfun Sönmez ve Prof. Dr. Utku Ünver'in algoritma ve bilgisayar yazılımı kullanarak yaptıkları karaciğer nakli için vericileri eşleştiren sistemi uygulayan Malatya'daki İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde 33 hasta nakille sağlığına kavuştu.

Prostat Kanseri Hakkında Bilinmesi Gereken 9 Önemli Nokta!

Sinsice ilerleyen ve son yıllarda giderek yaygınlaşan prostat kanseri, dünya genelinde akciğer kanserinden sonra erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olarak karşımıza çıkıyor.

Fazla Kilo Ve İnatçı Yağlara Karşı 10 Etkili Egzersiz!

Sonbahar mevsimine girdiğimiz bugünlerde pek çoğumuz yazın aldığımız fazla kilolardan kurtulmanın yollarını arıyoruz.

Fazla Kararsızlık Yaşayanlar Dikkat !

Uzman Psikolog Kaan Üçyıldız konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Prostat Kanserinde Hayat Kurtaran 4 Öneri

Prostat kanseri dünyada ve ülkemizde önemli bir sağlık sorunu. Araştırmalar, ülkelerin yüzde 60’ında erkeklerde en sık görülen kanser türü olmasının yanı sıra Batı ülkelerinde bir erkeğin yaşamı boyunca prostat kanserine yakalanma olasılığının yüzde 12,5 olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla her 6-8 erkekten biri bu hastalıkla tanışıyor.

Sağ kalp kapağı yetmezliği yeni uygulanan anjiyo yöntemiyle tedavi edilebiliyor

Sağ kalp kapağında ileri düzeyde yetmezlik bulunan ve cerrahi şansı bulunmayan hastalara, anjiyografik yöntemle kasık damarından girilerek, yeni biyolojik kapak takılarak kalpte büyüme riski azaltılabiliyor.

Malatya'da ambulans helikopter durumu acil hasta için havalandı

Malatya'nın Pütürge ilçesinde kalın bağırsak yırtılması geçiren hasta ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi.

Alzheımer’ın 10 Erken Sinyali!

Günümüzde çoğumuzun dert yandığı ‘unutkanlık’ özellikle ileri yaşın doğal bir sonucu olarak düşünülse de, aslında 65 yaş üzerinde en sık görülen bunama nedeni olan ‘Alzheimer hastalığının ilk uyarılarından biri de olabiliyor!

Karnı Ağrıdığında Gelişigüzel Ağrı Kesici Vermeyin!

Anne babaların çocuklarında en sık duydukları şikayetlerin başında ‘karın ağrısı’ geliyor.

Toplam 3424 haber.