Korkular - Tuğçe TÜFEKCİ

Korkular


Her gün, her saniye bir seçim yaparız. Yaptığımız bu seçimlerde farkındalık ön planda olursa yaşamımızın gidişatını değiştirebiliriz. Bu farkındalığa sahip olmak için önce tüm düşüncelerimizin ve bunlara bağlı gelişen eylemlerimizin altında yatan korkularımızı tanımlamamız gerekir.
En büyük korkular yaşamın değişmesine ve bizim buna ayak uyduramayacağımızı düşünmemizden kaynaklanır. Aslında korkular hep düşüncededir. İnsan bünyesinin ani değişimlere dayanma kapasitesi devreye girer ve bünye toparlanır. Sadece düşüncede var olan korku gözlemlenince bir süre sonra buhar olur ve gider. Bizi yoran ve yıpratan bu olumsuz düşünceler ile baş etmek için Dünya Değişim Akademisi’nin yüzlerce programından biri olan “Korkuyu Aşma Değişim Programı” ile var olan olumsuz düşünceler kendiliğinden olumlu düşüncelere dönüşür. Olumlu düşünceler yaşamımızı belirler. Duygusal titreşimler yayılarak dış dünyaya gönderilen bilinçsiz mesajları oluşturur. Bu noktada karşılıklı çekim yasası devreye girer. Bu yüzden yaşamımızda benzer duygusal ortamları ve benzer insanları çekeriz. Biz sevgi dolu bir ilişki isterken huzursuz ilişkiler sarmalında buluruz kendimizi…
“Korkuları Aşma Değişim Programı” ile gelişen bir farkındalıkta korkularınızı gözlemlemeye başlayacaksınız. Sekiz çalışmadan oluşan programın her çalışması kırk beş dakika sürmektedir. Her çalışmada korku ile ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılmaktadır. Pratik uygulamalar nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniğini kapsamaktadır. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşmaktadır. 
Değişim çalışmaları sayesinde artan farkındalıkla bastırılmış korkunun sonucu olan düşünce yapınızı ve bu düşüncelerin eylemlerini nasıl etkilediğini görebileceksiniz. Korkuları bastırmamayı ve onun yüzeye çıkmasının ne kadar önemli olduğunu anladığınızda hafifleyeceksiniz. Bu çalışmalar sayesinde artan farkındalıkla korkularınızı tarafsızca gözlemleyeceksiniz. Yaşama sevinci, heyecan ve yaşama hevesi bünyenizi yeniden saracak. Büyük bir rahatlama ve huzur hissedilecek. Korkular çekilmeye başlayacak…

 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 4

 • Makbule | 21 Ocak 2023 15:56

  Katıldığım bir çalışma oldu. Üzerimde olumlu anlamda etkileri oldu. Tüm samimiyetimle bu çalışmaya katılmanızı öneririm.

 • Sema İslim | 20 Ocak 2023 08:41

  Bu program ile korkularım su yüzüne çıktı. Kesinlikle tavsiye ederim ????????

 • Özden Gerçek | 19 Ocak 2023 22:51

  Çok güzel

 • Ercüment | 19 Ocak 2023 18:06

  Harika.. Çok teşekkürler...

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Oca

Korkular

16Ara

Olgun Olma Değişim Sanatı

19Kas

Yolda Olmak

17Ekm

Egoyu Aşma Değişim Sanatı

16Eyl

Yaşamı Kabullenmek