Nedensiz Sevgi Nedir? - Şirvan YÜCEL

Nedensiz Sevgi Nedir?


Nedensiz sevginin temeli nedir? Nedensiz çaba nedensiz mutluluğa neden olur mu? Nedensiz sevgide ego aşılır mi? Bu ve bunlara benzer soruların cevaplarını Dünya Değişim Akademisindeki Değişim Uzmanlarına sorduk çok etkili bilgiler edindik. 
“Nedensiz sevgiyi durduramıyorsunuz. Burada göğüs merkezde bir fışkırma başlıyor. Sevgi patlaması ve fışkırması. Durdurmaya çalışıyorsunuz durduramıyorsunuz.
Fışkırmaya devam ediyor. O nedensiz bir neden, kendinizin de bilmediği bir neden. Neden bunu paylaşıyorsunuz? Çünkü içinizden geliyor. Nedeni özünüzde mevcuttur. Bazıları ters tepkiler veriyor, negatif konuşuyor ama umursamıyorsunuz çünkü nedensiz mutlusunuz. Mutluluğunuz nedensizdir.
Nedensiz çaba nedensiz mutluluğa neden olur. Çaba nedensiz olunca aşmış oluyorsunuz, aşkın bir sevgi ortaya çıkıyor. Egoyu aşmış aşkın bir sevgi yüzünden çabalarsınız. O zaman tüm enerjileri en müthiş şekilde, en yüksek amaç için kullanabilirsiniz. O enerjiler kendiliğinden yerlerini bulacak. Kendiliğinden size yardım edecekler.
Diyoruz ki, “ kendini akışa bırakmalısın, varoluşsal akışa kendini bırak” ama kişi bunu anlamıyor. “ Ben kendimi bırakınca işlerimi kim yapacak ?” diye soruyor. Ama eğer siz evrensel sevgiyle birseniz, bir oldunuzsa evren her şeyi sizin için yapacaktır.
Siz kendinizi nedensiz bir nedenle insanlığa, evrene teslim edince, feda edince; siz spiriütel fedakarlık, nedensiz farkındalık beklentisiz fedakarlık yapınca – ki o noktaya geliyorsunuz – evren sizi taşıyacak. 
Evren sizi omuzlarında taşıyacak, evren sizi besleyecek, evren size bakacak. O yüzden zeki insan diyor ki, “Neden ben çabalayayım, kendime bakayım, evren bana baksın.” Çok zekice bırakın evren size baksın, evren en iyi şekilde size bakacaktır. 
Evrenden daha iyi kimse size bakamaz. Siz evrene güvenince evrende size güvenecek. Siz kendinizi evrene teslim edince evrende her şeyini size teslim edecek. Önemi olan doğru yolu bulmak ve doğru hedefe doğru ilerlemektedir.”
www.dunyadegisimakademisi.com
 [email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
04Oca

Nedensiz Sevgi Nedir?

13Ara
11Ağs

Aşka Doğru İlerleme

09Haz

Kabullenicilik

02Mar

ÖZLEM VE GÜVEN