İnandığımız Din Aynı Olabilir..! Fakat Dini Yaşayış Şekliniz Asla Vijdanınızdan Geçmiyor - Sevim DEMİRHAN

İnandığımız Din Aynı Olabilir..! Fakat Dini Yaşayış Şekliniz Asla Vijdanınızdan Geçmiyor


               Dünyayı kısa sürede saran şimdilik tedavisi bulunmayan virüs bir anda hayatı alt üst etti, ileri teknolojiye sahip ülkeler dahi tedavi yöntemi bulamıyor, bunun daha ne kadar süreceğini de öngörmek şu an mümkün değil.
          Bu durum bir taraftan süregiderken diğer yandan temel gereksinimlerimiz bir anda tamamiyle değişti hayatta kalabilme mücadelesinin korkuları içinde buluverdik kendimizi tabi bununla beraber bazı sektörlere gün doğmuş oldu,10 TL ye aldığımız maskelerin tanesi bir anda 20,40,60 liraya satılmaya başlandı kilosunu 3 liraya aldığımız bulgur 20 TL   1.5 TL olan makarnalar 15 TL oluverdi, peki üretim mi durmuştu hayır..! stoklar mı tükenmişti hayır..! sadece uyanık rant peşinde olan esnaf için bulunmaz bir Pazar ortamı oluşmuştu, peki insanlar stok yapmak için hunharca alışverişe koşarken hiç mi  düşünmediler sizin silip süpürdüğünüz raflara iki misli fiyatla gelen ürünleri dar gelirliler nasıl alacak acaba..? vicdanınızı ne zaman kaybettiniz ne zamandan bu yana fırsattan çıkar sağlama eğilimi oluşturdunuz biz birbirimizin acılarından dertlenen kederinden seferber olan bir toplumken nasıl böyle dejenere olduk bilen varsa bana da söylesin lütfen..!
İyi insanlarımız yok mu..?  tabi ki de var ama oranlasak yüzde kaçına tekavül eder bende kestiremiyorum. Gittikçe tükenen anlayışımız yerini ben merkezci ( bencillik) bir tutuma bıraktı ve aslında sözde hoş olmayan bu durumdan hepimiz şikayetçiyiz fakat hiç birimizde de o anlayış kalmamış durumda. Tıpkı kendimizde ki eksikliklere bakmadan deli gibi başkalarını eleştirme alışkanlığımız gibi bunu da hunharca yapmayı büyük bir başarıyla toplum olarak çok güzel benimsedik ve gayet başarılı bir şekilde uyguluyoruz, oysa ki bir dönüp kendi eksiklerimize bakabilsek ömür boyu başkalarını gözümüz görmeyecek kadar zaman alır kendimizi tamir etmek.
Pandemi hala devam ediyor şu sıralar hadi toparladık derken tekrar ciddi dalgalanmalarla karşı karşıyayız bu olağanüstü durum da ders olmadı bize maalesef, bu durumu tıpkı yakınını kaybeden birinin acısını unutana kadar dünyevi menfaatlerden elini eteğini çekip, acısı dinince kaldığı yerden devam eden hiçbir durumdan ders çıkarmayı adet edinmemiş şahsımuhteremlere  benzetiyorum.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Nurhan | 08 Temmuz 2020 21:22

    Süper bir açıklama helal olsun

YAZARIN SON 5 YAZISI