Çevre

Çevre

Çevre Haberleri

Malatya'da kış lastiği denetimleri başladı

Malatya'da şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan araçlar için getirilen zorunlu kış lastiği uygulaması çerçevesinde denetimler başladı.

Başkan Şerifoğulları, 'Toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini artırmak adına her alanda gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz'

Toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini artırmak adına her alanda gayretle çalışmaları sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Örnek ve çok kıymetli bir proje olan Engelsiz Yaşam Merkezi'miz engelli kardeşlerimizin yaşamlarına katkı sağlamaları, sosyal yaşamla bütünleşmeleri noktasında çok önemli bir işleve sahip olacaktır' dedi.

Başkan Güder: 'Gönül belediyeciliği bizim yol haritamız oluyor'

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Orduzu Mahallesindeki vatandaşlar ile bir araya gelerek onların sorun ve taleplerini yerinde dinledi.

Kış lastiği zorunluğu başladı, ceza yemek istemeyen sürücüler lastikçilere akın etti

Ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluğu bugün itibariyle başlarken, kışlık lastiklerini taktırmayan sürücüler, ceza yememek için lastikçilerin yolunu tuttu.

Avukatlar hayvan barınağında

Malatya Barosu Başkanı Av. Onur Demez, hayvan barınağını ziyarette, 'Hayvan dostlarımızın en etkin düzeyde korunması için adalet mekanizmasını en etkili şekilde çalıştıracağız' dedi.

Malatya'da sis etkili oluyor

Malatya'da sabah erken saatlerde kentin birçok noktasında sis etkili oldu. Havadan görüntülenen millet bahçesinde kartpostallık görüntüler oluştu.

Elazığ'da aç kalan tilki mahallede yiyecek aradı

Elazığ'da aç kalan ve doğal yaşam alanından tarihi Harput Mahallesi'ne inen tilkinin yiyecek aradığı anlar kameraya yansıdı.

Doğanşehir'de asfaltsız yol kalmadı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinde asfalt çalışması yaparak sorumluluk alanı içerisinde bulunan cadde ve grup yollarındaki asfalt çalışmalarını tamamladı. Doğanşehir'de büyükşehir sorumluluk alanında asfaltsız yol kalmadığı bildirildi.

Bağlar'da hizmet seferberliği devam ediyor

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi'nin yürütmesinin Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi'nin başvurusu üzerine mahkeme kararıyla durdurulmasından sonra eski Bağlar bölgesindeki hizmetlerini, fiziki koşulların olumsuzluğuna rağmen durdurmadan hızlı bir şekilde devam ediyor.

Elazığ'ın 2 köyünde sulama projeleri tamamlandı

Elazığ'ın 2 köyünde sulama projeleri tamamlandı. Projeler ile toplam sulanabilen alan 200 dekara çıkarılmış oldu.

Elazığ'da aç kalan tilki şehir merkezine indi

Elazığ'da aç kalan ve doğal yaşam alanından il merkezine inen tilkinin yiyecek aradığı anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Elazığ'da yaralı kızıl şahin koruma altına alındı

Elazığ'da bir kişi tarafından yaralı halde bulunan kızıl şahin, Doğu Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince koruma altına alındı.

Başkan Şerifoğulları, 'Şehrimizi güçlü altyapısı ve kalıcı hizmetlerle en güzel şekilde yarınlara hazırlıyoruz'

Altyapının bir şehrin olmazsa olmazları arasında ilk sırada yer aldığını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Şehrimizi güçlü altyapısı ve kalıcı hizmetlerle en güzel şekilde yarınlara hazırlıyoruz' dedi.

Battalgazi'de Dere sokağı sıcak asfalta kavuştu

2022 yatırım programı çerçevesinde Malatya Battalgazi'de yol yapım, onarım ve bakım çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Battalgazi Belediyesi, son olarak Orduzu Mahallesi'nde bulunan Dere Sokak'ta 2 bin 400 metrelik sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi.

DİSKİ, yağışlara karşı teyakkuzda

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, muhtemel aşırı yağışlara karşı tedbirlerini arttırdı.

Bağlar Belediyesinden ağaçlandırma ve bakım çalışmaları

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde mevsim şartlarına uygun ağaçlandırma ve bakım çalışmaları belediye ekipleri tarafından sürüyor.

Hani'de tarihi Ulu Caminin restorasyon çalışmaları başladı

Diyarbakır'ın Hani İlçe Belediyesinin geliştirdiği projenin Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından kabul görülmesinin ardından 15. yüzyılda inşa edilen tarihi Ulu Camide restorasyon çalışması başladı.

Diyarbakır'da yeni imar alanlarında refüj ve kavşaklar düzenleniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar ilçe sınırlarında yeni imar alanlarında yer alan refüj ile kavşaklarda, peyzaj ve bitkilendirme çalışması başlattı.

Eskimalatya Meydan Projesi adım adım devam ediyor

Eskimalatya'nın tarihi ve kültürel zenginliğini ön plana çıkaran Meydan Projesi'nin çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Projeleri örnek gösterilen bir ilçe konumuna geldiğimiz için mutluyuz' dedi.

Toplam 2613 haber.