Malatya Haberleri

Malatya Haberleri

Malatya'da ekiplerin gece çalışması havadan görüntülendi

Malatya'da depremin üçüncü gününde ekiplerin gece enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları havadan görüntülendi.

Malatya'da depremin 3. gününde gece çalışmaları havadan görüntülendi

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin 3. gününde en çok yıkımın yaşandığı şehirler arasındaki Malatya'da 3. gece çalışmaları dron ile havadan görüntülendi.

Malatya'da -3 derecede enkaz altında çalışmalar devam ediyor

Malatya'da depremin üçüncü gününde-3 derecede enkaz altında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

84 yaşındaki Fatma teyze 62 saat sonra enkazdan sağ çıkartıldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle Malatya'da çöken bir binanın enkazı altında kalan 84 yaşındaki Fatma Sultan Çetinkaya, 62 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Malatya'da arama kurtarma köpekleri devrede

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya'da arama kurtarma köpekleri devreye sokuldu.

Yılmaz: 'Depremin yaraları kısa sürede sarılacak'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK

Yakınının enkazdan çıkarılan cenazesini görünce bayıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği Malatya'da bir binanın enkazından yakınının cenazesi çıkarılan genç kadın bayıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri 59 saat sonra enkazdan bir yaralı daha kurtardı

Van Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekibi Malatya'da sürdürdükleri çalışma neticesinde 59 saat sonra enkazdan bir yaralının daha çıkarılmasına yardımcı oldu.

Giresun AKUT ekibi hayat kurtarmaya devam ediyor

Giresun Arama Kurtarma Derneği (AKUT), merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından deprem bölgesinde hayat kurtarmayı sürdürüyor.

Depremin 3'üncü gününde Malatya'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve Elbistan ilçesinde meydana gelen 7.6 şiddetindeki depremin 3'üncü gününde Malatya'da yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Evladını kaybeden anneden, deprem bölgesine yürekleri burkan not

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde peş peşe meydana gelen depremler Türkiye'yi yasa boğdu. Depremzedelerin yaralarını sarmak için yardım kampanyaları başlatıldı. Elazığ'da evladını kaybeden bir annenin hazırladıkları yardım kolilerinin içinden çıkan not okuyanları duygulandırdı.

Malatya Sultansuyu Barajı suyu tahliye ediliyor

Malatya'da Sultansuyu Barajı gövde aksında deprem nedeniyle çatlaklar oluşması sonrası baraj suyu kontrollü olarak tahliye ediliyor.

Deprem bölgesi Malatya'da enkaz çalışmaları havadan görüntülendi

Deprem bölgelerinden Malatya'da depremin üçüncü gününde enkaz altında arama kurtarma çalışmaları havadan görüntülendi.

44 saat enkaz altında kalan yaşlı kadın kurtarıldı

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremin ardından deprem bölgesine hareket eden Bursa Karacabey Belediyesi ekipleri, Malatya'da yıkılan bir apartmanın enkazından yaşlı bir kadını 44 saat sonra sağ olarak kurtardı.

Enkazdan 3,5 saat sonra çıkartılan depremzede: 'Artık öldüm zannettim'

Kahramanmaraş merkezli depremde Malatya'da çöken bir binanın altında kalan ve 3,5 saat sonra kurtarılan depremzede Adnan Akın Kiremit, o anları anlattı.

Enkazdaki yaşam koridorundan 4 kişinin kurtarılma anı kameraya yansıdı

Malatya'da Erzurum Dağcılık Arama ve Kurtarma ekiplerinin, Özpolatlar Apartmanı enkazında kalan 4 kişi ile iletişim anları ve oluşturulan yaşam koridorundan kurtarılma anları kameraya yansıdı.

Pütürge Belediyesi depremedeleri konuk edecek

Kahramanmaraş depremi sonrası büyük yıkımın olduğu Malatya'da evleri yıkılan vatandaşlar için Pütürge Belediyesi ilçedeki deprem konutlarını vatandaşların hizmetine sundu.

Edremit Belediyesi ekipleri bir anneyi ve bir çocuğu daha kurtardı

Van'ın Edremit Belediyesi arama kurtarma ekibi, Malatya'da gerçekleştirdiği çalışmalarda bir anneyi ve bir çocuğu daha kurtarırken bir çocuğun ise cansız bedenini enkazdan çıkarttı.

Malatya'da 45 saat sonra 8 yaşındaki Abdullah enkaz altından kurtarıldı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde, Malatya'da yıkılan bir binanın enkazından 45 saat sonra 5 metrelik yaşam tünel kazılarak 8 yaşındaki Abdullah çıkartıldı.

Malatya'da 45 saat sonra enkazdan 1 kişi daha sağ olarak kurtuldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden olan Malatya'da 45 saat sonra enkaz altında kalan 1 kadın daha sağ olarak kurtarıldı.

72 yaşındaki Hanife Teyze 44 saat sonra kurtarıldı ilk isteği 'su' oldu

Kahramanmaraş merkezli depremler tüm Türkiye'yi yasa boğarken, enkaz bölgesinden gelen sevindirici haberler tüm Türkiye'ye umut oluyor. Malatya'da 44 saat sonra enkaz altından çıkarılan 72 yaşındaki Hanife teyzenin ilk isteği su oldu.

Van polisi 43 saat sonra 2 vatandaşı daha tekbirlerle enkaz altından sağ çıkardı

Van Emniyet Müdürlüğü 'Polis Arama Kurtarma' ekipleri, 43 saat sonra 2 vatandaşı daha enkaz altından sağ olarak kurtardı.

PAK ekipler genç kadını alkışlarla enkazdan çıkardı

Kahramanmaraş depreminin yıkıma neden olduğu Malatya'da arama kurtarma ekipleri enkaz altından yaralıları kurtarmaya devam ediyor.

Bakan Ersoy: 'Malatya'da ölü sayımız maalesef 502'ye çıktı'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 502'ye çıktığını söyledi.

Malatya'da 42 saat sonra enkaz altından yaşlı çift çıkartıldı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde, Malatya'da yıkılan bir binanın enkazından 42 saat sonra yaşlı çift çıkartıldı.

Malatya'da 42 saat sonra enkazdan 2 kişi sağ olarak kurtarıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerden olan Malatya'da 42 saat sonra enkaz altında kalan 2 sağ olarak kurtarıldı.

40 saat sonra yüz güldüren haber: 12 yaşındaki Aysima enkazdan sağ kurtarıldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle Malatya'da çöken bir binada mahsur kalan 12 yaşındaki Aysima Yılmaz 40 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

12 yaşındaki Aysima 42 saat sonra enkaz altından kurtarıldı

Malatya'da 12 yaşındaki Aysima, ekipler tarafından 42 saat sonra enkaz altından kurtarıldı.

İl Sağlık Müdürü Polat, 'Acil ameliyat olması gereken 36 hastanın yatışları sağlanmıştır'

Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman'a 22'si uzman doktor olmak üzere toplam 115 personelin görevlendirildiğini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, 'Malatya'dan özellikle acil ameliyat olması gereken 36 hasta, ambulanslarımızla taşınarak şehir genelindeki hastanelere yatışları sağlanmıştır' dedi.

Depremde kardeşini kaybetti, kardeşinin gelini ve oğlu için umutla bekliyor

Kahramanmaraş'taki depremde yıkılan Malatya'nın Battalgazi ilçesi Aslan Sokak'ta bulunan 7 katlı binanın enkazında bekleyen depremzede vatandaş, kardeşine mezar olan binanın başında kardeşinin gelini ile oğlu için umutla bekliyor.