Malatya Haber Haberleri

Malatya Haber Haberleri

Malatya'da kalıcı konutların inşa edileceği noktalar belli oldu

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, depremin vurduğu Malatya'da kalıcı konutların Yeşilyurt İkizce, Altay Kışlası ile Battalgazi Gelinciktepe ve Çamurlu ana aksı üzerine yapılacağını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş ilk iftarını Malatya'da teşkilat mensuplarıyla açtı

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, ilk iftarını deprem bölgesi Malatya'da açtı.

Bakan Ersoy: 'Bu afeti el ele vererek birlikte atlatacağız'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Bizler millet olarak çok güçlü bir milletiz. Bunu her afetten sonra görüyoruz. İnşallah bu afeti de ülke olarak, Malatya olarak el ele vererek atlatacağız, birlikte ayağa kalkacağız' dedi.

Malatya'da konteyner kentlerde asfaltlama çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan konteyner kentlerde asfalt çalışmalarına başlandı.

Çınar: 'Esnaflarımızın fedakarlığı ve özverisi her türlü takdirin üzerindedir'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, deprem bölgesi olan Malatya'da esnafları ziyaret ederek, '6 Şubat'ta ki depremlerin ardından çok büyük sıkıntılar yaşamalarına rağmen ticaretlerini sürdürmek adına büyük bir fedakarlık örneği sergileyen esnaflarımızın özverisi ve gayreti, hayatın normale dönmesi noktasında başlatılan çalışmalara çok büyük katkı sağlamaktadır' dedi.

Malatya'da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraşlı depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Malatya'da, ağır hasarlı binaların kontrollü bir şekilde yıkım işlemleri sürürken, bazı depremzedeler ise enkazlar da eşyalarını arıyor.

Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Malatya'da ilk teravih namazı çadırda kılındı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen 11 ilde biri olan Malatya'da ilk teravih namazı çadırlarda kılındı.

Depremlerden etkilenen Malatya'da Ramazan hazırlıkları sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Malatya'da vatandaşların Ramazan ayını yaşayabilmeleri için yapılan hazırlıkları devam ediyor.

Malatya'da 130 bin 530 konut ve iş yeri depremden etkilendi

Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde ağır hasar alan Malatya'da şu ana kadar 4 bin 655 bina yıkılırken, toplam 130 bin 530 konut ve iş yeri ise yıkılacak.

Başkan Sadıkoğlu, sorunları iletti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnaf, tüccar ve sanayicinin deprem sonrası öncelikli ihtiyacı olan finansmana erişim konusundaki yaşadığı sorunları Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'a iletti.

Malatya'da seçmen listeleri askıya çıkarıldı

Yüksek Seçim Kurulunun 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci dönem milletvekili genel seçimine ilişkin takvimine göre seçmen listeleri Malatya'da muhtarlıklarda askıya çıktı.

7,6'lık depremde 5 katlı bina yerle bir oldu

Malatya'da Kahramanmaraş merkezli 7,6 büyüklüğündeki depreme ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde 5 katlı bir bina saniyeler içerisinde yıkılırken, büyük korku ve panik yaşayan vatandaşların tekbir getirdiği duyuluyor.

Depremin vurduğu Malatya Ramazan'ı sessiz karşılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya'da Ramazan ayının başlamasına saatler kala sessizlik hakim.

Depremde yıkılan asırlık Teze Cami restore edilecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da 30'a yakın ağır hasarlı kültür varlığının tespit edildiğini belirten Elazığ Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Aytaç, kentin en önemli kültür varlıklarından olan asırlık Teze Cami'nin restore edilerek ibadete açılacağını söyledi.

Depremde hasar alan camiyi gören bir daha bakıyor

Malatya'da Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar alarak bir kısmı yıkılan Niyazi Mısri Cami'yi gören bir daha bakıyor.

Van jandarmasının deprem bölgesindeki çalışması devam ediyor

Van İl Jandarma Komutanlığının deprem sonrası Malatya'da görevlendirilen birliklerinin çalışmaları devam ediyor.

Kumaşla depreme dayanıklı yapılar

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm Murat Maraş, deprem sonrasında binalara yapılacak güçlendirme çalışmalarında karbon fiber kumaşların kullanılmasının tekrar yaşanabilecek depremlere karşı binanın duvar ve taşıyıcı bölümlerinin dayanıklılığını artıracağını söyledi.

Depremzedeler dehşet anlarını anlattı: 'Böyle bir şey görmedik, dağlar bölük bölük bölündü'

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlere dört bir yanını dağların kuşattığı mahallelerinde yakalanan depremzedeler o anları, Böyle bir şey görmedik dağlar bölük bölük bölündü' sözleriyle anlattı.

Van Valiliği koordinasyonunda Malatya'da iftar çadırları kuruluyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya'da yoğun mesai harcayan Van ekipleri, Van Valiliği koordinasyonunda şehrin farklı noktalarında iftar çadırları kurmaya başladı.

7,6 büyüklüğündeki ikinci depremin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Malatya'da Kahramanmaraş merkezli 7,6 büyüklüğündeki depreme ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde cadde üzerinde depreme yakalananların büyük korku ve panikle kaçıştıkları görülürken, bazı yapıların yıkılma anları da anbean kameralara yansıdı.

Başkan Sadıkoğlu: 'Çek takas sistemi süresi uzatılmalı'

Deprem bölgesindeki firmaların çek ödeme kabiliyetlerinin kalmadığına dikkat çeken Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 6 Nisan'ı hatırlatarak '6 Nisan tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen çek takas sisteminin durdurulması ve sürenin uzatılması elzemdir' dedi.

Minik Meva deprem korkusu nedeniyle camide büyüyor

Malatya'da depremde evleri hasar alan Bozan ailesi, artçı depremlerin sürmesi nedeniyle eve giremedikleri için camiye sığındı. 2 hafta önce doğan bebekleri Meva ile birlikte camide yaşayan aile, yeniden evlerine dönmenin hayaliyle yaşıyor.

Depremde evi hasar gören şehit ailesi konteynerde yaşıyor

Malatya'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri hasar gören ve geçici olarak konteyner kente yerleştirilen Malatyalı Şehit Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş'un ailesi, devletin ve milletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Şehit pilot Ertan'ın ailesi konteynerde hayata tutundu

Suriye'de 2012 yılında düşürülen uçakta şehit olan Malatyalı pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın depremden etkilenen ailesi konteyner kentte yaşamını sürdürüyor.

11 Yaşındaki Gökçe'den deprem bölgesine duygulandıran mektup

İstanbul'da yaşayan 11 yaşındaki Gökçe Sevgiuslu, harçlığından biriktirdiği 100 TL'yi ve yazdığı mektubu battaniye içerisine koyarak Malatyalı depremzedelere gönderdi. Mektupta adresini de yazarak misafirliğe beklediğini belirten Gökçe'nin satırları ise okuyanları duygulandırdı.

Malatyalı yaşlı çift depremde yaşadıklarını anlattı

Malatyalı Gülistan ve Ahmet Tatar çifti, asrın felaketinde yaşadıklarını 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nda kendilerini ziyaret eden Başakşehir Belediyesi ekiplerine anlattı. Evlerinin çöktüğünü ve enkaz altında kalmaktan son anda kurtulduklarını ifade eden Ahmet Tatar, 'İki saniye daha sallasaydı hiç kimse kalmazdı' dedi.

Malatya'da sel nedeniyle taşan göldeki balıklar karaya vurdu

Deprem bölgesi Malatya'da etkili olan sağanak yağış sonrası dereler taştı, yollar göle döndü. Akçadağ ilçesinde ise taşan göldeki balıklar karaya vurdu.

Kontrolden çıkan otomobil bariyerlere çarpıp yan yattı: 3 yaralı

Malatya'da sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, bariyerlere çarptıktan sonra yan yattı. Kazada 3 kişi yaralandı.

29 yaşındaki genç nakil beklediği hastane otelinin banyosunda ölü bulundu

Malatya'da 29 yaşındaki bir genç karaciğer nakli olmak için sıra beklediği hastane otelinde ölü bulundu.