Gaziantep Güncel Haberleri

Gaziantep Güncel Haberleri

6 katlı Gölgeler Apartmanı'ndan geriye kalanlar yürek burktu

10 ilde ciddi yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerde ekiplerin kurtarma çalışmaları devam ederken, Gaziantep'te yerle bir olan 6 katlı Gölgeler Apartmanı'nda arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. 8 kişinin canlı çıkarıldığı binadan geriye apartmanda yaşayan aileler tarafından kış aylarında tüketilmek üzere kurulan turşular, salçalar ve derin dondurucularda saklanan etler kalırken, enkazdan çıkan değerli eşyalar ise polis tarafından muhafaza altına alındı.

Deprem ruh sağlığını etkiliyor

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Halil İbrahim Öztürk, her yaştan insanı olumsuz etkileyen deprem ve diğer afetler karşısında çocukların, erişkinlere göre daha şiddetli ruhsal tepkiler verebileceğini söyledi.

Depremin vurduğu Gaziantep'te yeniden su verilmeye başlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı açıklamada depremden oluşan arızanın giderilerek şehrin yüzde 80'ine içme suyu verilmeye başlandığını söyledi.

Yavru kedi saatler sonra enkaz altından canlı çıktı

Büyük yıkımın meydana geldiği Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yavru kedi yaklaşık 45 saat sonra enkazdan canlı çıktı. UMKE ekipleri açlık ve susuzluktan bitkin düşen kediye sahip çıktı.

Depremde büyük yıkımın yaşandığı Nurdağı'nda arama kurtarma çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle adeta enkaz alanına dönen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Hırsızların deprem fırsatçılığı 'pes' dedirtti

Gaziantep'te kurtarma çalışmaları devam ederken, 'yine deprem olacak' deyip vatandaşları evlerinden uzaklaştıran şahısların, girdikleri evlerden değerli eşyaları çalmaya çalıştıkları iddiası yürekleri sızlattı. Emniyet personelleri vatandaşları art niyetli şahıslara karşı uyarırken, iddialarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Enkazda iki kardeş ve babalarının yaşam umudu: Üç kez duvara vurdular

Büyük depremde Gaziantep şehir merkezinde yıkılan Ayşe Mehmet Polat Sitesi'nde enkaz altında kalan iki kardeş ve babaları iletişim halinde oldukları arama kurtarma ekibinin duvara tıklayın talebi üzerine üç kez tepki verince umutlar yeşerdi. Kurtarma çalışmasının 59'uncu saatinde ekipler enkaz altındakilerin zarar görmemesi için hummalı bir çalışma sürdürüyor

Enkaz alanında panik

Gaziantep'te arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bir binada çalışan vincin sabit tutmaya çalıştığı beton bloğun parçalanması üzerine adeta yürekleri ağzına geldi. İşlerin durduğu esnada meydana gelen artçı deprem nedeniyle de vatandaş ve görevliler büyük panik yaşadı. O anlar ise İHA kameralarına yansıdı.

İkinci depremde yıkılan binanın ilk depremden sonra çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7'lik depremde ciddi hasar alan ve Elbistan merkezli 7.6'lık ikinci depremde yerle bir olan apartmanın yıkılmadan hemen önceki görüntüleri ortaya çıktı. İlk depremde ciddi hasar alan binanın ikinci deprem öncesi çekilmiş görüntüleri korku filmi sahnelerini aratmadı.

Ekiplere seslenen anne ve kızı enkazdan çıkarıldı

GAZİANTEP(İHA) – Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından Düzce'den bölgeye giden Düzce Afet Gönüllüleri Arama Kurtarma Derneği, Gaziantep'te Gölgeler Apartmanı'ndan anne ve kızını enkazdan çıkarttı.

Gaziantep'te 4 aylık Duru bebek enkazdan sağ çıkarıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Gaziantep'te depremden yaklaşık 50 saat sonra, 4 aylık Duru bebek enkaz altından sağ olarak çıkarıldı.

Belediye başkanı fırınını açmayanlara bir daha açılmama talimatı verdi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, fırıncıları denetledi. Başkan Tahmazoğlu, bugün fırınını açmayanların fırınlarının bir daha açılmaması talimatı verdi.

Afyonkarahisar ekibi anne ve bebeğini enkazdan sağ kurtardı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Afyonkarahisar ekipleri anne ve bebeğini enkaz altından kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti.

İslahiye'de enkazdan 4 yaşındaki çocuk sağ olarak çıkarıldı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde depremde yıkılan 6 katlı Tekin Apartmanı'nın enkazından 4 yaşlarında bir çocuk canlı olarak kurtarılırken, anne ve kızının cenazeleri ise 10 dakika arayla enkaz altından çıkarıldı.

Emre Apartmanı'nda arama kurtarma çalışmaları 38. saatinde

Gaziantep'te depremde çöken 11 katlı Emre Apartmanı'nda arama kurtarma çalışmaları 38. saatine girerken, bölgede bekleyen vatandaşlar enkaz altındaki yakınlarından gelecek güzel haberleri bekliyor. Ekiplerin enkaz bölgesinde dron ile tespit yapmaya çalışması ise dikkat çekti.

7 yaşındaki Umut Efe Kalfa enkazdan böyle kurtarıldı

Gaziantep'te arama kurtarma çalışmalarına destek veren Zeytinburnu Belediyesi'ne bağlı arama kurtarma ekibi, 7 yaşındaki Umut Efe Kalfa'yı enkaz altından kurtardı. O anlar kameraya yansıdı.

Gaziantep'te 34 saat sonra enkaz altından 2 kız kardeş sağ çıkarıldı

Gaziantep'te depremde çöken 6 katlı binanın enkazında kalan 2 kız kardeş 34 saat sonra kurtarıldı.

Depremden son anda kurtulan 4 yaşındaki Ada'nın soğukkanlılığı duygulandırdı

Gaziantep'te depremden son anda kurtularak ailesiyle birlikte arabada kalan 4 yaşındaki Ada'nın ağlayan ablasını teselli ettiği anlar duygulandırdı.

Enkaz altında kalmaktan dakikalarla kurtuldular

Gaziantep'te ilk depremde ağır hasar gördüğü için boşaltılan binanın altına aracını park eden yaşlı çift, ikinci sarsıntıyla yerle bir olan binanın enkazından dakikalarla kurtuldu.

Acılı anne enkaz altındaki 2 çocuğu için gözyaşları arasında yardım istedi

Gaziantep'te 11 katlı bir binanın enkazında iki çocuğu bulunan anne, çocukları için gözyaşları içinde yardım istedi.

JAK timleri 9 yaşındaki Zeynep'i 31 saat sonra böyle kurtardı

Kahramanmaraş merkezli deprem Türkiye'yi büyük üzüntüye boğarken, kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgeden gelen sevindirici haberler umut oluyor. Gaziantep'te Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı Arama Kurtarma ekiplerinin 9 yaşındaki Zeynep isimli kızı, 31 saat sonra kurtarması büyük sevinç yaşattı.

Enkazda dram...Yıkılmış bina enkazı arasındaki bebek oyuncakları yürek dağladı

Türkiye'yi sarsan depremin ardından enkaz yığınları arasında kalan çocukların hatırası oyuncaklar görenlerin yüreklerini dağladı.

Bakan Kurum: 'Bu deprem nüfus itibarıyla 13,5 milyon vatandaşımızı etkiledi'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gaziantep'te yıkılan binalar havadan görüntülendi

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Gaziantep'te yıkılan binalar dron ile görüntülendi.

Çöken Adana - Antep otobanından çarpıcı görüntü

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 şiddetindeki deprem, Adana Antep otobanında büyük hasara yol açınca bölgeye intikallerde ciddi sıkıntı yaşandı. Çöken ve araçları yutan yol İHA ekibi tarafından görüntülenirken, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yolun 45 dakika içerisinde açılmasıyla bölgeye insani yardım ve kurtarma ekiplerinin daha kolay ulaşacağını açıkladı.

Asırlık Gaziantep kalesi yıkıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı Gaziantep kalesi de hasar gördü. Surları yıkılan kale havadan dron ile görüntülendi.

16 yaşındaki kız 29 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası ekiplerin kurtarma çalışmaları devam ederken Gaziantep'te 16 yaşındaki Aysun Yılmaz, 6 katlı Gölgeler Apartmanı'nın enkazından 29 saat sonra sağ çıkatıldı. Yılmaz'ın annesi ve kız kardeşinden de ses alan ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Enkaz bölgesinde ateş başında sabahladılar

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde ciddi yıkıma neden olan depremin üzerinden 24 saat geçerken, enkaz yanında yakınlarından gelecek haberi bekleyenler yaktıkları ateşlerin başında sabahladı. Gaziantep merkezde bulunan Gölgeler Apartmanı'nda gece sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden kurtarma çalışmalarından henüz sonuç alınamadı.

Gaziantep'te deprem sonrası hastanesi bahçesi ve yoldaki asfalt böyle ayrıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Devlet Hastanesinin bahçesinde ve yollarındaki asfalt böyle ayrıldı. Dehşete düşüren görüntüler kameraya yansıdı.

Gaziantep'te 6 katlı bina enkazından 2 ceset çıkartıldı

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde ciddi yıkıma neden olan depremde ekiplerin kurtarma çalışmaları devam ederken, Gaziantep'te 6 katlı Gölgeler Apartmanı'nda 2 kişinin cesedi çıkartıldı.