Diyarbakır Son Dakika Haberleri

Diyarbakır Son Dakika Haberleri

Adıyaman ve Diyarbakır'da depremden sağ çıkanlar o anları anlattı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde yaralanan vatandaşlar yaşadıkları deprem dehşetini anlattı.

Diyarbakır Büyükşehir tüm ekipleriyle sahada

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, depremde yaraların sarılması için tüm ekipleriyle sahada 24 saat esasına göre çalışıyor.

Hani Belediye Başkanı Lale, aracıyla kaza yaptı

Diyarbakır'ın Hani İlçe Belediye Başkanı İbrahim Lale, aracının kontrolden çıkması sonucu trafik kazası geçirdi. Başkan Lale'nin yara almadan kurtulduğu kazada araç kullanılmaz hale geldi.

3 gündür ağır hasarlı binada mahsur kalmıştı, görevliler kurtardı

Kahramanmaraş merkezli depremde Diyarbakır'da ağır hasar gören 8 katlı binanın 2'nci katında 3 gün boyunca mahsur kalan kedi, arama kurtarma ekipleriyle kepçe yardımıyla kurtarıldı.

AFAD ekipleri iki kişinin cansız bedenine ulaştı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde Diyarbakır'da da yıkım meydana gelmişti.

Bakan Bozdağ: 'Diyarbakır'da 133 kişi vefat etti, 871 kişi yaralandı'

Diyarbakır'da deprem bölgesinde incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 133 kişinin hayatını kaybettiğini, 871 kişinin yaralandığını açıkladı. Bakan Bozdağ, 'Kusuru olanlar varsa hepsi bunun hesabını verecek' dedi.

Diyarbakır'da enkaz altında kalan kadın 56 saat sonra kurtarıldı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Hisami Apartmanı'nda enkaz altında kalan bir kadın, depremden 56 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

Dicle Elektrik'ten arama kurtarma çalışmalarına destek

Dağıtım bölgesindeki Diyarbakır, Şanlıurfa gibi bazı illerin de deprem felaketinden etkilenmesi üzerine Dicle Elektrik, arama kurtarma çalışmalarına destek olabilmek için devre dışı kalan armatürleri devreye alırken, buralara ek aydınlatmalar yerleştirdi.

Hayırsever Aldudak'tan 400 aileye ısıtıcı ve battaniye yardımı

Diyarbakır'da deprem sonrası arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ederken evleri hasar gören 400 ailenin çadırlarına battaniye ve ısıtıcı yardımı yapan hayırsever iş adamı Battal Aldudak, tüm hayırseverleri depremzedelere yardıma davet etti.

Ebru Yaşar'dan depremzedelere yardım

Ünlü sanatçı Ebru Yaşar, deprem nedeniyle hem sosyal medya sayfasından birlik ve beraberlik çağrısı yaptı, hem de örnek bir davranış sergiledi. Yaşar'ın, hazırlattığı 3 tır acil ihtiyaç yardımı, depremzedelere dağıtılması için Kahramanmaraş, Hatay ve Diyarbakır'da AFAD ekiplerine teslim edildi.

Bir cansız bedene daha ulaşıldı, ağıtlar yükseldi

Diyarbakır'da 28 yaşındaki Mehmet Şahin Aykut'un cansız bedenine ulaşılırken ağıtlar yükselmeye devam ediyor.

İhsami Apartmanı'ndan 27 yaralı, 19 cansız beden çıkartıldı

Diyarbakır'da deprem sonrası arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ederken İhsami Apartmanı'nda şu ana kadar 27 vatandaş yaralı kurtarılırken 19 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı.

Antakya'da depreme yakalanan karı koca, Diyarbakır'da toprağa verildi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 şiddetindeki depreme Hatay'ın Antakya ilçesinde yakalanan Uzman Çavuş Muhammet ve eşi Bahar Topkaya, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Diyarbakır'da arama kurtarma çalışmaları tekbirler eşliğinde sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 120 kişinin hayatını kaybettiği, 854 kişinin yaralandığı Diyarbakır'da arama kurtarma çalışmaları tekbir sesleri eşliğinde devam ederken, 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

Bir güzel haber de Diyarbakır'dan geldi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Diyarbakır'da yıkılan apartmanın enkazı altında kalan çift, ekipler tarafından sağ olarak kurtarıldı.

Dicle Elektrik tüm imkanlarıyla depremle mücadeleye destek veriyor

Dicle Elektrik başta gönüllülük esaslı çalışmalar olmak üzere ilk günden başlayarak bölgeye yaşam malzemesi, barınma ve yiyecek desteğinde bulunmayı sürdürüyor.

Bağlar Belediyesinden vatandaşlara barınma, yemek ve battaniye desteği

Diyarbakır'da depremden en çok etkilenen yerleşim yerlerinin başında gelen Bağlar ilçesinde binlerce vatandaş, binaların hasarlı olması ve yeni bir deprem riskine karşı dışarıda kalıyor.

Başhekim Prof. Dr. Akdağ: 'Hastaların kimi korkudan kalp krizi geçirdi, kimi yüksekten atladı'

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Prof. Dr. Başhekimi Mehmet Akdağ, deprem sebebi ile hastanelerine gelen vakalardan kimisinin korkudan kalp krizi geçirdiğini, kimisi ise yüksekten atladığını söyledi, Akdağ, Adıyaman'dan da hasta kabulüne başladığını da açıkladı.

Faciadan yaralı kurtuldu, o anları anlattı

Diyarbakır'da çöken apartmandan yaralı olarak kurtulan Onur Dağtekin, facia anlarını anlatarak, 'Tutunun demeye kalmadan çöktü, bilinçsiz insanların bağrışmaları sesimizi duyurmadı. AFAD ekipleri gelince ortalığı boşaltılar, hemen ilk bağırışımla duydular' dedi.

Diyarbakır'da arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'da 92 kişinin hayatını kaybettiği 7 enkaz alanında arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır'da deprem sonrası hayatını kaybeden vatandaşlar defnedildi. Aynı aileden 7 kişi yan yana defnedildi.

32 saat hayata tutundu, sağ salim çıkarıldı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremin enkaz çalışmaları devam ederken, 32 saat sonra bir kadın daha sağ salim çıkarıldı.

28 saat sonra sağ salim çıkarıldı, bekleyenlere umut oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından enkaz kaldırma çalışmaları devam eden Diyarbakır'da, 28 saat sonra bir kadın sağ salim çıkarıldı.

Kahramanmaraş merkezli deprem: Diyarbakır'da 83 ölü, 19'u ağır 759 yaralı

Diyarbakır'da, Diyar Galeria İş Merkezi ve sitesinde, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremde 83 kişi hayatını kaybetti, 19'u ağır 759 kişi yaralandı. Yıkılan binanın enkazından ise şimdiye kadar 106 kişi çıkarılmıştı. Arama çalışmaları devam ediyor.

Diyarbakır'da enkaz altındaki biri çocuk 3 kişi jandarma ekiplerince kurtarıldı

Diyarbakır'da jandarma ekiplerince merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremde yıkılan binanın enkazından biri çocuk 3 kişi çıkarıldı.

Diyarbakır'da bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde Diyar Galeria İş Merkezi ve vatandaşların yaşadığı sitede bir vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı. Aralarında polislerin de olduğu enkaz altındaki vatandaşlara ulaşmak için çalışmalar devam ediyor.

Diyarbakır'da çadır kentler kuruldu

Diyarbakır'da evleri hasar gören vatandaşlar çadır kentlerle yerleştirildi.

Diyarbakır'da 2 kişinin öldüğü 106 kişinin yaralandığı iş merkezinin çökme anı kamerada

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde 2 kişinin öldüğü 106 kişinin yaralandığı Galeria İş Merkezi'nin güvenlik kamerası ortaya çıktı.

Diyarbakır'da vatandaşlar şehri terk ediyor

İkinci deprem sonrası Diyarbakır'da vatadandaşlar korku dolu anları bir kez daha yaşamamak için şehri terk ederek köylere gitti, trafikte kilometrelerce kuyruk oluştu.

Adalet Bakan Bozdağ: '478 vatandaşımız hastanelere kaldırıldı, 203'ü taburcu'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, deprem sonrası Diyarbakır'da 7 apartmanın çöktüğünü 478 kişinin yaralanarak hastanelere kaldırıldığını belirterek, 203 vatandaşımız taburcu oldu, diğerlerinin de tedavileri devam etmektedir dedi.