Vali Yazıcı Darende'yi Ziyaret Etti.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, İlçe ziyaretine Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Yazıcı'yı, Darende Kaymakamı Şeref Gülyer, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ve ilçe protokolü karşıladı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

İlçe ziyaretlerine aralıksız devam eden Vali Ersin Yazıcı, Darende’yi ziyaret etti. 
Malatya Valisi Ersin Yazıcı, İlçe ziyaretine Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Yazıcı’yı, Darende Kaymakamı Şeref Gülyer, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ve ilçe protokolü karşıladı.
Kaymakamlık makamında Kaymakam Şeref Gülyer’den ilçenin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Yazıcı, Kaymakamlık ziyareti ardından Darende Belediyesi’ne geçerek Belediye Başkanı İsa Özkan’dan ilçenin altyapısı, üstyapısı, yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı.
Vali Yazıcı, beraberinde protokol üyeleri ile birlikte Darende ilçe merkezindeki Hacı Hasan Efendi (Akyol) çarşısında ticari faaliyetlerini sürdüren esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren esnaf ve vatandaşlar Vali Yazıcı’ya teşekkür etti.

Vali Yazıcı Şehitlerimizin Emaneti Olan Aileleri ziyaret etti
Vali Yazıcı, 04 Ekim 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde polis ekiplerini taşıyan zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan Özel Harekât Polis Memuru Adem Keleş’in ilçede bulunan ailesi ile 23.09.1982 tarihinde Edirne Süloğlu ilçesinde Piyade Er olarak görev yapmaktayken köprünün yıkılması sonucu şehit olan İbrahim Yıldırım’ın ailesini ziyaret ederek Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.
İlçede Yapımı Devam Eden Kırsal Deprem Konutlarında İnceleme
Vali Yazıcı, 6 Şubat depremlerinde evleri ağır hasar gören vatandaşlara, Darende ilçesinin Kılıçbağı Mahallesinde TOKİ tarafından yapılmakta olan kırsal deprem konutlarında incelemelerde bulunarak yüklenici yapım firmalarından bilgi aldıktan sonra, Darende ilçesinde Günpınar mahalle sakinleriyle bir araya gelip sorun ve taleplerini dinledi.
Darende Balaban Jandarma Karakolunu ziyaret ederek, yol emniyet tedbirleri ve asayiş durumlarıyla ilgili bilgi aldıktan sonra İlçe ziyaretini sonlandıran Vali Yazıcı’ya ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın eşlik etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN