Vali Yazıcı'dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir mesajı yayımladı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Selim APOHAN

Malatya Valisi Ersin Yazıcı 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir mesajı yayımladı.

Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış ve bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en zor koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarıiftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, Devletimizin tüm imkanlarıyla yanlarında olduğunu bir kez daha ifade ediyorum.

Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, Malazgirt’ti, Çanakkale'yi, Sakarya'yı, Dumlupınar’ı, 30 yılı aşkın süredir terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde tüm Türkiye’de verilen mücadeleyi iyi anlatmak ve vatan uğrunda gösterilen fedakarlığı iyi öğretmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.
 
 
Ersin Yazıcı
Malatya Valisi

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN