Vali Hulusi Şahin'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlerimiz milletimizi aydınlık bir istikbale hazırlayan, yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sini kuracak nesiller yetiştirme azminde olan bilge kişilerdir.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Onlar zorluklar karşısında yılmadan yorulmadan kutsal mesleklerinin gereğini yerine getirme aşkından vazgeçmezler. Onların fedakârca yaptıkları hizmetler neticesinde milletler ayakta durur.
“Tarih, sıradan ve sorumluluk sahibi insanların yazdığı bir kitaptır” diyor bir bilge kişi. Hiç kimse aynı anda hem sorumluluk hem umutsuzluk duygusuna kapılamaz. Eğitime muhtaç insanın elinden, ancak sorumlu ve umutlu insan tutabilecektir. İnsanlığın umudu öğretmenlerdir.
Eğitimcilerimizin, aklını başka akılların emrine vermeyen, çağın gerektirdiği şartlara karşı donanımlı, düşünen, üreten bireyler yetiştirmek kararlılığında olmalarının değeri bugün daha çok anlaşılmaktadır.
 Ülkelerini ve milletlerini karanlıktan aydınlığa çıkaran, karışıklıktan istikrara kavuşturan insanlar, mesleğini aşkla yapan öğretmenlerin yetiştirdiği örnek ve öncü kişilerdir. Her dönemde özgüven sahibi, milletini seven, içinde yaşadığı toplumun değerlerine bağlı, geçmişine saygılı, gelecekten ümitli nesiller, öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim seferberliğine “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanıyla katıldığı bugünde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden kutluyor, terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihâl eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, gazi öğretmenlerimize sağlık ve esenlikler, görevlerini icra eden bütün öğretmenlerimize üstün başarılar diliyorum.

Hulusi ŞAHİN
Malatya Valisi

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN