Vali Ersin Yazıcı İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 6 Şubat depremlerinden sonra İlimizin depremden en çok etkilenen yerlerinden biri olan Akçadağ ilçesini ziyaret etti.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 6 Şubat depremlerinden sonra İlimizin depremden en çok etkilenen yerlerinden biri olan Akçadağ ilçesini ziyaret etti. 

Akçadağ Hükümet Konağı toplantı salonunda, acil ihtiyaçlar, depremin yol açtığı hasarlar ve yapılmakta olan çalışmaların ele alındığı bir toplantı düzenlendi. 
Vali Yazıcıya ziyaretleri esnasında; Akçadağ Kaymakamı Adem Topaca, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Katip Çiçek, Afet ve Acil Durumlar İl Müdürü Mustafa Türker ve TOKİ yetkilileri eşlik etti. 
Vali Yazıcı, Akçadağ merkezinde faaliyette bulunan esnaf ve vatandaşlara ziyarette bulunarak vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. 
Daha sonra Vali Yazıcı, Akçadağ YİBO Konteyner Kentte ikamet eden depremzede vatandaşlarımıza ziyarette bulunduktan sonra, 06.02.2023 tarihinde Elazığ’da Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde enkaz altında kalarak Şehit olan polis memuru Halit Baydoğan’ın ailesini YİBO konteyner kentte, 10.11.1979 tarihinde Bingöl İli Genç İlçesinde Şehit olan P.Er. Alper Güde’nin ailesini ise Kültür Konteyner Kentte ziyaret etti. 
Şehit ailelerine baş sağlığı dileyen Vali Yazıcı, Şehit aileleri ve yakınları ile bir süre sohbet ettikten sonra, taleplerini dinledi.
Vali Yazıcı, İlçe ziyaretleri sırasında depremzede vatandaşlarımız için yapımı devam eden 310 adet Kalıcı Konutun yapıldığı Kültür Mahallesinde ve 500 adet Kırsal Konutun yapıldığı Bahri Mahallesinde inceleme yaparak TOKİ yetkililerinden bilgi aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN