Vali Ersin Yazıcı'dan Akçadağ'daki Süt Çiftliği Üretim Tesislerine Ziyaret

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Akçadağ ilçesinde et ve süt üretimi üzerine faaliyet gösteren üretim tesisleri ziyaret etti.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Akçadağ ilçesinde et ve süt üretimi üzerine faaliyet gösteren üretim tesisleri ziyaret etti.
İncelemeleri sırasında Vali Yazıcı’ya; Akçadağ Kaymakamı AdemTopaca, Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, ilgili kurum müdürleri ve işletme sahipleri eşlik etti.
Vali Ersin Yazıcı, hayvancılık faaliyetlerine 2010 yılında başlayan, 3000 baş kapasiteli süt ve 2000 başlık besi işletmesini içinde barındıran Dutpınar Hayvancılık-Süt işletmesini ziyaret ederek, işletme sahibi Mehmet Öner’den, günlük süt üretimine ve işlenmesine dair bilgi aldı.
Akabinde Vali Yazıcı, hayvancılık faaliyetlerine 2021 yılında başlayan Mihman Et Hayvancılık-Damızlık Koyun İşletmesine ziyarette bulunarak, işletme yetkilisi Münir ÖlmezToprak’tan, 3500 baş kapasiteli koyun işletmesinin ve mevcutta 1635 baş hayvanın bulunduğu bilgisini aldı.
Son olarak Vali Yazıcı; 2011 yılında hayvancılık faaliyetine başlayan ve 3500 baş kapasiteli süt işletmesine sahip olan Atasancak Hayvancılık-Süt İşletmesini ziyaret gerçekleştirerek, işletme sahibi Mehmet Ali Yılmaz’dan tesisin üretim kapasitesi ve sağladığı istihdam ile ilgili bilgi aldı.
Ziyaret ettiği tesisler hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı, işletme sahiplerinin görüş ve taleplerini dinleyerek ziyaretini sonlandırdı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN