Sanatçılardan Konteyner Kente Ziyaret

6 Şubat tarihinde ki depremlerde büyük hasar alan Malatya'ya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı öncülüğünde oluşturulan ekiplerin ziyaretleri sürüyor.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

   6 Şubat tarihinde ki depremlerde büyük hasar alan Malatya’ya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı öncülüğünde  oluşturulan ekiplerin ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda içerisinde Manken Deniz Akkaya, Sanatçı Züleyha Ortak, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur’un olduğu grup konteyner kenti ziyaret etti.

         Depremin ilk gününden itibaren yaptığı çalışmalarla depremzedelerin yanında olan Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı öncülüğünde oluşturulan ekip Malatya’da konteyner kente ziyarette bulundu. Son günlerde bir çok depremle sarsılan Malatyalı depremzedeleri ziyaret eden içerisinde ünlü isim Deniz Akkaya,  Sanatçı Züleyha Ortak, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur’un da olduğu ekip çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

   Konteynerler de ziyaret edilerek kahve ve çikolata ikram edildi. Ekip önümüzdeki ay Hatay’da çocuklarla buluşacak.

“MALATYALILARLA BİR ARADA” OLMAK İSTEDİK”

           Sanatçı Züleyha Ortak şunları dile getirdi: “İletişim Başkanlığı bölgede olmaya devam ediyor. Deniz Akkaya, Bedia Teymur ve sevgili ayşemizle Malatya’dayız. Rotamızı Malatya’ya çevirdik. Zira son zamanlarda yaşanan depremlerden sonra buradaki halkımızla bir arada olmak istedik. İletişim Başkanlığından sevgili dostlarımız Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle buradaki kardeşlerimize yardıma devam ediyoruz. 

         Aynı zamanda gönüllü destekçilerimiz de var. Okul öncesi dedik ama belki bir program daha yapmak gerekecek deprem bölgesine farklı bir şehrimize. Burada bu kez ne yaptık çocukların yüzünü güldürecek küçük tatlı hediyeler, denizin sayesinde defterlerini kalemlerini en ihtiyaç olan okul malzemelerini aldık.”

“HERKESİ BURAYA BEKLİYORUZ”

           Haberler. Com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur yaptığı ziyaret ile ilgili şu ifadeleri kullandı: ” Aylardır buraya gelip gelip gidiyoruz. Aslında burada amaç sadece yardım değil, manevi olarak onların yanında olmak, morallerini düzeltmek. Biliyorsunuz son zamanlarda yine artçı depremler çoğalmaya başladı ve burada onların unutulmadığını hissettirmek için buradayız, herkesi bekliyoruz.”

“BURADA OLMAKTAN MUTLUYUZ”

          Deniz Akkaya ise duygularını şu şekilde ifade etti “Bu sadece maddi yardım değil tabiî ki, herkes buraya gelsin hep birlikte olalım. Bence asıl ihtiyaç o. Biz tabi Züleyha ve iletişim başkanlığı bu artık çok nasıl söyleyeyim uzun süredir heyecanla beklediğimiz bir süreç. Nerdeyse ilk aylar her hafta geliyorduk.

         Artık iple çekiyoruz. Bizim hayatımızın bir parçası oldu bu. Züleyha biraz arayı açtığında hadi başkanlığı ara gidelim diyorum. Bizim için heyecanla beklediğimiz günler öyle söyleyeyim. Biz çok mutluyuz burada olmaktan.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN