MTB Başkanı Özcan'dan ESKKK Başkanı Evren'e Ziyaret

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erdoğan Ünal ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren'i makamında ziyaret ederek Krediler konusunda istişarelerde bulundular.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

  Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erdoğan Ünal ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren'i makamında ziyaret ederek Krediler konusunda istişarelerde bulundular.

       Ziyarette konuşan Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, ” Esnaf ve sanatkâr camiasının Krediler konusunda sorun ve taleplerini her fırsatta merkezi hükümete, siyasetçilere ve yerel aktörlere ileten Ali Evren Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Esnaflara yönelik Kredileri ile ilgili önemli bilgileri bizlerle paylaştı.

       Her daim esnafının yanında olan Krediler konusunda yasanın elverdiği imkânlar ölçüsünde herkese yardımcı olan Ali Evren Başkanımız aynı zamanda bizlerin ve Esnaflarımızın ağabeyidir. Kendilerine Şahsım ve yönetim kurulum adına başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” 

       Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Malatya ESKKK Başkanı TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren ise” Malatya Ticaret Borsası son yıllarda Ramazan Özcan ve Yönetiminin sayesinde kayısı sektöründe lokomotif olmuştur. Kayısı artık geleceğine güvenle bakabiliyor. Bunun en büyük kanıtı ise Lisanslı Depo ve TMO’nun ilk defa alım yapmasıdır. 

        Malatya’mızda 60 bin aileyi yakından ilgilendiren ve aynı zamanda bölgesel bir ürün olan Dünyanın yüzde seksen kuru kayısı ihracatını karşılayan ülkemizin önemli ihraç ürünlerinden birisi olan kayısı ile ilgili kurumun başında, yani Ticaret Borsası’nda çok değerli bir kardeşimiz olan Ramazan Özcan var. 

         Ramazan Özcan, Malatya Ticaret Odası Başkanlığı görevine geldiği günden beri kayısı ile yakından ilgilenmiştir, kayısı fiyatları yükselmiştir. Gittiğimiz illerde bize ‘kayısı çok pahalandı’ diyorlar. Ramazan Özcan’ın gerçekten önemli mücadeleler var. İhracatta güzel bir gidişat var. Hem ülkemize hem Malatya’mıza Ekonomi olarak güzel artı katma değeri var. 

            Kooperatifimiz aracılığı ile verilen Hazine destekli kredilerdeki yoğun taleplerin hızlı bir şekilde karşılanması için ilimizdeki kuruluşlarla beraber esnaflarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Nazik ziyaretlerinden dolayı Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan’a, Meclis Başkanı Erdoğan Ünal’a ve gelen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. 

          Malatya Ticaret Borsası Geçtiğimiz ay kongresini tamamladı. Büyük bir çoğunlukla güven tazeledi. Kendisine ve yeni yönetim kuruluna tekrar hayırlı olsun diyorum.  Burada herkesin ortak amacı Ülkemizin ve Milletimizin hizmetine çalışarak kazanmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ayrıca esnaf camiamız adına teşekkür ediyoruz. Esnaflarımıza can suyu olan kredilere büyük ilgi var. Şartlar ve krediler çok cazip.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN