Milletvekili Ölmeztoprak Konteyner Kentleri Ziyaret Etti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya'da kurulan konteyner kentlerini ziyaret edip, depremzedelerle sürekli iletişim halinde olan Ölmeztoprak Samanköy, TCDD ve Gündüzbey Konteyner Kentleri'ni kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya’da kurulan konteyner kentlerini ziyaret edip, depremzedelerle sürekli iletişim halinde olan Ölmeztoprak; Samanköy, TCDD ve Gündüzbey Konteyner Kentleri'ni kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ölmeztoprak, afetzedelerle doğrudan iletişim kurarak, sorunlarına destek sağlamaya odaklandı. Vatandaşların ihtiyaçlarını dikkatlice dinleyen Ölmeztoprak, özellikle çocuklarla yakından ilgilenerek destek sağladı.

Samanköy’ deki Konteyner Kent'e 3115 konteynerde 8448 vatandaşın yerleştirildiğini, Gündüzbey Konteyner Kenti'nde 142 konteynerde 496 vatandaşın bulunduğunu ve TCDD Konteyner Kenti'nde ise 290 konteynerde 290 ailenin barındığını belirten Ölmeztoprak, Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgedeki depremzedeleri düzenli olarak ziyaret ettiklerini, depremzedelerle sürekli bir dayanışma içinde olduklarını vurgulayarak, devletin bu süreçte sağladığı devamlı destekten bahsetti, "Devletimiz; milletimizi yalnız bırakmıyor. Hak sahibi olan vatandaşlarımızın evleri de, Sn. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi kısa sürede inşa edilecek inşallah." dedi.
Ölmeztoprak, depremzedelerin karşılaştığı güçlükleri ve taleplerini dikkatlice dinleyerek, bu süreçte devletin sürekli olarak yanlarında olduğunu ve destek sağladığını belirtti. Ziyaretler sırasında, mevsimsel şartlar nedeniyle oluşan talepleri alıp, ihtiyaçların acilen karşılanması noktasında ilgili kurum ve kuruluşlarla detaylı diyaloglar kurdu. Isıtıcılar, giyim yardımları ve benzeri ihtiyaçların, ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından karşılanacağını, bundan sonraki süreçte de ek taleplerin hızlıca karşılanmaya devam edeceğini söyledi. Ölmeztoprak'ın depremzedelere yönelik gerçekleştirdiği konteyner kent ziyaretleri, sadece bir dayanışma örneği olmanın ötesinde, yaşanan sorunlara yönelik çözüm arayışlarını da içermektedir. Bu çözüm arayışları, depremzede hemşerilerimizin yaşadığı zorluklara karşı etkin bir mücadele için bir temel oluştururken, depremin ilk günlerinden bu günlere kadar devam eden bakanlıklarımız, il müdürlüklerimiz bazında yapılan iş ve işlemlerin, desteklerin önemini vurguladı. 


Ayrıca, Milletvekili Ölmeztoprak'ın ziyaretlerine; Ak Parti yönetiminden İlhan Doğan ve Abdullah Duran, Malatya Yeşiltepe'liler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Özcan Gözene, Malatya Muhtarlar Dernek Başkanı Şahin Demirci, Gazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Başıbüyük eşlik etti. Ölmeztoprak; en başta destekleri için Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını, bakanlıklarımıza, ilgili kurum, kuruluş ve STK’lar ile gayret gösterip dayanışma içerisinde olan herkese teşekkürlerini sundu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN