Maski Altyapıyı Yeniliyor

Turgut Temmeli Caddesi'nde bulunan içme suyu ana isale hattı çalışmalarını inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, 'Altyapı çok ciddi zarar gördü.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Tüm ekibimiz ile sahadayız. Bakım onarım çalışmalarının yanı sıra işletilmesi mümkün olmayan taşıyıcı hatların yenilenmesine başladık. Bu süreçte içme suyu ile ilgili sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz” dedi. 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından zarar gören hatların bakım ve onarımın yanı sıra işletilemeyecek durumda olan hatların yenisini yapmaya devam ediyor. Battalgazi İlçesi’ne bağlı Kavaklıbağ Mahallesi Turgut Temelli Caddesi üzerinde bulunan 700’lük içme suyu ana isale hattı çalışmaları başladı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert çalışmaları yerinde inceledi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydeden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından üst yapıda olduğu gibi altyapıda da çok ciddi zararlar meydana geldi. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak altyapı ile ilgili bakım onarım çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Turgut Temelli Caddesi’nde 700’lük içme suyu ana isale hattını yeniliyoruz. Yeni hattımızı çelik borularla inşa ediyoruz.  Binaların yola yıkılmasıyla birlikte çok ciddi hasar gördü. İlk önce gerekli bakımı yaptık. Buna rağmen işletilemedi. Mecburen yenisini yapmak zorunda kaldık. Turgut Temelli’nin başından Paşaköşkü’ne kadar yeniliyoruz. Önemli bir bölge olduğu için ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışıyor. Çok hızlı bir şekilde bitirmemiz lazım. Trafiğin yoğun olduğu bir bölge. Bu nedenle ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor. 3 yada 4 gün içinde bunu yapmamız gerekiyor. Malatya’da sadece binalar zarar görmedi. Üst yapı zarar görmedi. Altyapı da tamamen zarar gördü. 6 Şubat’tan itibaren sahadayız, sahada olmaya devam edeceğiz. Bu hatlarımızı yenileyeceğiz. Çarşının altyapısı tamamen yenilenecek. Yenilediğimiz bu hattımız taşıyıcı bir hat. Çevreyolu altını besleyen önemli bir hat. Basınç problemi yaşayan bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız bu birkaç günlük çalışma süresinde bize anlayış göstermelerini bekliyoruz. Altyapı çalışmaları gözükmeyen bir hizmettir. Biz elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan bizlere sonsuz destek veriyor. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah en kısa sürede toparlanacağız. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN