Malatya Şantiyesinde İşçilerle Yaşanan Olay Hakkında Basın Açıklaması

Leda Yapı ve Proje Taahhüt Ltd. Şti. Malatya Şantiyesinde İşçilerle Yaşanan Olay İş Bırakma Hakkında Basın Açıklaması Yaptı

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Kahramanmaraş Merkez şantiyemiz kalıp ekip amiri Samet Çankaya ve (Ortakları Murat BAĞ ve İlyas BAĞ) ekibi Hakkari ili Belediyesine kayyum atanması nedeniyle kendilerince tepki göstermek amaçlı şantiyede Siyasi Parti bayrağı asmak istemişlerdir. Fakat firmamız yetkililerince bu davranışın kesinlikle kabul edilmeyeceği bildirilmiş ve tüm ekiple birlikte ödemeleri yapılarak, hesapları kesilmiş çıkışları verilmiştir. 
Bahse konu olayla bağlantılı olarak Malatya Merkez Şantiyemizde bulunan ve aynı ekiple bağlantılı işçiler hesaplarının kesilmelerini istemişlerdir. Bunun üzerine ekibin SGK çıkışları yapılarak Haziran ayı kalan son maaşları da ödenmiştir. Bugüne kadar da ekibin tüm alacakları düzenli ödenmiş olup, banka dekontları da mevcuttur. 
Ancak ekip birlik olup hakları olmayan bir şekilde Malatya şantiyesi için 13 Milyon, Kahramanmaraş şantiyesi için 5 Milyon toplam 18 Milyon maaşları haricinde para talep etmişlerdir. Bu durumun kabul edilmemesi üzerine firmamızı basınla şantaj, canımızla tehdit etmişler, ayrıca çalışmış oldukları şantiyeye, şantiyedeki mallara zarar vermişlerdir. Hukuk dışı yollar ile hakketmedikleri ödemelerin talep edilmesi üzerine gündemdeki olaylar vukuu bulmuştur. 
Bu hususlara ilişkin suç duyurusunda bulunulmuş, gerekli hukuki ve cezai işlemler başlatılmıştır.
Haksız ve art niyetli olarak yapılan bu saldırı firma güvenilirliğini sarsma ve marka prestijini karalama amaçlı olup, bahse konu olay öncesi böyle durumların yaşanmaması firmamızın teminatıdır. 
Tüm basın mensuplarına, kamuoyuna ve ilgililere duyurulur. 
Saygılarımızla 
Leda Yapı ve Proje Taahhüt Ltd. Şti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN