Malatya'nın tek kadın voleybol takımı mücadelesini 1. Ligde sürdürecek

Malatya ya nın Sultanlarında hedef Sultanlarn Ligi Malatya'nın tek kadın voleybol takımı mücadelesini 1. Ligde sürdürecek

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Malatya ya nın Sultanlarında hedef Sultanlarn Ligi Malatya’nın  tek kadın voleybol takımı mücadelesini 1. Ligde sürdürecek

Voleybol 2. Ligde geçen yıl Malatya’yı Galip Demirel Ortaokulu olarak başarılı bir şekilde play-off da Tokatta mücadele ederek sezonu    tamamladi ancak yaşanan 6 Şubat depremleri nedeniyle şehrimizde spor faaliyeti anlamında tüm braşlarin bu sezon çekilmesinden dolayı bu yıl isim değişikliğine giderek Nicer Hotel Voleybol ismini aldı. 2023-2024 TVF Kadınlar 1. Liginde mücadele edecek olan Nicer Hotel Voleybol takımı resmi imza törenini Kangal’da gerçekleştirildi. 

Nicer Hotel’de gerçekleştirilen imza törenine Kangal Kaymakamı Onur Akraç, Nicer Hotel Voleybol Başkanı Mesut Karabulut ile kulüp yöneticileri Ebubekir Meşe, Hamit Kapan, İnan Kokargül, Osman Gönültaş. Kangal Savcıları Emrah Işıklar, Emre Özdoğan, Kangal Hakimi Hande Mollamehmetoğlu Yağmur, Eski Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, İş İnsanları Hasan Gökay, Hamit Kuş ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Kulüp idari menejeri  Osman Gönültaş, 6 Şubat depremlerinin ardından Sivas’ta önemli destekler ve katkılar gördüklerini belirterek, “Voleybol takımı olarak önce okul takımı olarak  çıktık, sonra 2. Ligde mücadele ettik. 6 Şubat depremlerinin ardından ise mücadelemizi sürdüremedik. İsim değişikliği yaparak Mesut Karabulut’un başkanlığında takımımız Nicer Hotel Voleybol olarak mücadeleye devam edecek. Takımımıza, dışarıdan 7 transfer,  3 tane alt yapıdan transfer yaptık. Kenya Milli takımı ile Afrika şampiyonluğu yaşayan Emmaculeta Nekesa Mikosi ile Venezuela Milli takımında oynayan Yordalys Burgaillos takımımıza katılacaklar. Takımımız inşallah bu yıl final oynayacak. Takımımız hem Malatya’yı,  hem de Sivas’ı temsil edecek.” dedi.

Kangal Kaymakamı Onur Akraç, “Ticaretle uğraşan hemşehrilerimizin aynı zamanda sportif faaliyetlerde bulunması bize mutlu etti. Bu konuda Mesut Karabulut’a teşekkür ediyorum. Bu birliktelik, Malatya ve Sivas arasındaki kardeşliği daha da pekiştirecektir. Oyuncularımızın hepsini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Nicer Hotel Voleybol Başkanı Mesut Karabulut, “Çocukluğumdan beri spor hayatımdan hiç çıkmadı. Galip Demirel Ortaokulu takımı, 6 Şubat depremlerinden çok ciddi şekilde etkilendi. Voleybol da hem Malatya’mızı, hem Sivas’ımızı iyi bir şekilde temsil edecek bir takım oluşturmaya karar verdik. Oyuncularımıza manevi destekler çok önemli. İç saha maçlarımızı Malatya’da oynayacağız. Malatya’mızda şuanda her gün yıkım var. Bu şehrimizin toparlanması için sosyal anlamda biz nasıl destek oluruzun düşüncesi ile hareket ediyoruz. Deprem döneminde Sivas ve özellikle Kangal’dan Malatya’ya tırlarla giden yardımları görünce çok mutlu olduk. Voleybol sporumuzu Malatya’da ve Sivas’ta en iyi noktaya getirme gayreti içinde olacağız” ifadelerini kaydetti.

Törende Baş antrenör Mustafa Aydemir, Yardımcı Antrenör Ömer Faruk Cansız, Kondisyoner Hakan Öncü ile birlikte takımın oyuncuları Asena Simge Köse, İlayda Selçuklar, Ceren Şimşek, Özlem Özmen, Rabia Nehir Tezcan, Burçak Taşoğlu, Ayça Mine Özen, alt yapıdan Zeynep Özer Hira Nur Gönültaş, Berfin Aslan sözleşme imzaladılar. Sözleşme imzalanan Kenya Milli takımı ile Afrika şampiyonluğ takımıu yaşayan Emmaculeta Nekesa Mikosi ile Venezuela Milli takımında oynayan Yordalys Burgaillos ‘da yakında kampa katılacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN