Malatya Kültür Turizm İl Müdürlüğüne Yener Oba Atandı

Malatya İl Kültür Turizm İl Müdürü Çetin Şişman'dan Boşalan İl Müdürlüğüne Ordu Kültür Ve Turizm İl Müdürü Yener Oba Atandı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

  Malatya İl Kültür Turizm İl Müdürü Çetin Şişman’dan Boşalan İl Müdürlüğüne Ordu Kültür Ve Turizm İl Müdürü Yener Oba Atandı.

            İl Müdürü Çetin Şişman’ın Ankara’ya Gitmesiyle Birlikte Yerine Vekaleten Ali Cengiz Bakıyordu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Malatya Kültür Ve Turizm İl Müdürü Ordu Kültür Ve Turizm İl Müdürü Yener Oba’nın Ataması Gerçekleştirildi.

Yener OBA Kimdir

1982 yılında Adana’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. Yüksek Lisansını Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde  Yönetim ve Organizasyon üzerine yapmıştır.  2006 - 2014 yılları arasında özel bir şirkette yönetici olarak çalışmıştır. 2014 yılından itibaren Adana/Aladağ Belediyesinde çalışmış olup  2018 yılında Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde iken 01 Ekim 2022 tarih ve 502 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.  14-09-2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Malatya Kültür ve Turizm İl Müdür olarak atanmıştır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN