Malatya Derneklerinden Başkan Gürkan'a Ziyaret

Ankara'da bulunan Malatya Derneklerinden Ankara Pütürgeliler Dernek Başkanı Güzin Koçak ve Ankara Akçadağlılar Dernek Başkanı İbrahim Evin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Başkan Gürkan, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya’dan diğer illere giden vatandaşların sorun ve sıkıntılarını Malatya dernekleri aracılığı ile çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca Başkan Gürkan, deprem nedeniyle şehir dışına taşınan Malatyalıların tekrardan Malatya’ya dönmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. 
Ankara’da yaşayan Malatyalıların sorununu çözüme kavuşturma noktasında Başkan Gürkan’dan yardım talebinde bulunduklarını ifade eden Ankara Pütürgeliler Dernek Başkanı Güzin Koçak, “Ankara’daki Malatyalılar adına Büyükşehir Belediyesini ziyarette geldik. Bizlere sorunlarını ileten hemşehrilerimizin sıkıntılarını Başkanımız ile paylaşmak, sorunun çözüme kavuşturulması ümidiyle Başkanımızla istişare ederek, bir görüşme sağlamak istedik. Sağ olsunlar Başkanımız davetimizi kabul etti. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  
Başkan Gürkan ise konuşmasında, “Ankara’daki Pütürgeliler Dernek Başkanı ve Pütürgeliler Derneği Deprem Koordinasyonu Kurulunda görevli Güzin Hanım’a ve yönetim kurulu üyelerini belediyemizde görmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.  Deprem süreci içerisinde İstanbul’daki derneklerimiz olsun gerekse de Ankara’daki derneklerimiz olsun kendileriyle yakın istişare içerisindeyiz. Belediye olarak depremde Ankara’ya İstanbul’a göçen vatandaşlarımızın durumları ile alakalı takibimiz, devam etmektedir. Şehir dışındaki Malatyalıların tekrardan şehrimize dönmesi için gayretlerimiz devam ediyor. İnşallah dışarıdaki hemşehrilerimize konut, iş yeri noktasında hep birlikte Malatya’yı ayağa kaldıracağız. Derneklerimizle sürekli koordinasyon içerisindeyiz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN