Malatya'da Polis 1 Haftada 47 Silah Ele Geçirdi

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri son bir hafta içerisinde yaptıkları operasyonla 35 tabanca 12 tüfek ele geçirirken, toplam 27 kişi de gözaltına alındı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri asayiş uygulamaları ve operasyonlarla yapılan çalışmalarda çok sayıda silah ve tüfek ele geçirdi. 

Son 1 haftada ekipler tarafından 35 tabanca 12 tüfek olmak üzere 49 silah ele geçirdi. Operasyonlarda 27 kişi gözaltına alınırken, 9 kişi tutuklandı. 

1 hafta içerisinde yapılan operasyonlarda ele geçirilen silahlar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde sergilendi. 

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürü Seçkin Kılıçaslan: “Son bir hafta içerisinde Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalarda toplam 35 tabanca 12 av tüfeği alınmış bunlarla ilgili 27 şahıs yakalanmış, adliyeye çıkarılan şahıslardan 9’u tutuklanmış. Bu görmüş olduğunuz silahların bazıları son bir haftada meydana gelen silahlı yaralama olayının faillerinden alışmış silahlar. Kimisi aile içi şiddetle ilgili, uygulamalarda, yunus ekiplerimizin, güven timlerimizin, ilçe devriye ekiplerimizin, soruşturma büro amirliğinin yapmış olduğu şok uygulama ve baskınlarda ele geçirilen silahlar. Bizim teşkilatımız da 6 Şubattan beri bizde depremzedeyiz. Ekiplerimizin çocukları, arkadaşlarımızın çoğunun çocukları yanında yok, konteynerde kalanlar var . Bizim görevimiz bu, 7/24 Malatya’nın asayişi ve güvenliği için görevimizin başındayız. Çalışmalarımız devam ediyor. Daha güzel şeyler yapacağız.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN