CHP'li Ağbaba' Yeşil Topsöğüt Konutlarının Hali Ortada'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba' Azanlar Bostanbaşı'nda 15 Katlı Binalara Ruhsat Verenler Değil Mi?

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

   CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mehmet Çınar’ı eleştirerek Yeşil Topsöğüt Konutlarının durumunu ortaya koydu.“Yeşilyurt Belediyesi’nin depremden 6 ay önce teslim ettiği Yeşil Topsöğüt Konutları’nın hali ortada” İfadelerini kullandı.

           Ağbaba açıklamasında; Ey Malatyalılar sizler bu vasıfsızlığa mahkûm değilsiniz. Sizi tanımadığınız Milletvekiline oy verdiren, depremde Malatya’nın bu kadar yara almasına sebep olanlara 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin.” dedi.

   Yeşilyurt Belediye başkanı Mehmet Çınar suçluyu betonların sulanmadığına bağlarken 15 katlı binalara ruhsat verenler mi?  hep birlikte bakalım. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın? İnternet sitelerinde “Kaliteli ve özellikle deprem yönetmeliğine uygun konut projeleri” olarak belirtilen Yeşil Topsöğüt konutları 6 ay önce teslim edildi. 

           Ya da 2020 depreminde ağır hasardan hafif hasara çevrilen binalar çöktü, insanlar öldü Malatya’da.  o ağır hasarlı binaları hafif hasara çevirenler suçlu değil mi? Malatya’da Bostanbaşı’nda 15 katlı binalara ruhsat verenler değil mi?

           Enkazın altında kalan ölen, çocuklarımızın suçu günahı nedir. Değerli Malatyalılar bu açıklama bizi derinden üzmüştür. Bu açıklama Malatya’da depremde hayatını kaybedenlere, iş yerlerini, evlerini kaybedenlere büyük hakarettir. Bu açıklamayı yapanları sizlerin vicdanınıza havale ediyorum. İnsanların güvenerek aldığı Yeşilyurt Belediyesi konutlarının hali ortada.

           Yeşilyurt Belediyesi’nin yaptığı Yeşil Topsöğüt konutları önündeyiz. Bu evler  depremden altı ay önce teslim edildi. İnsanlar nafakalarından keserek Yeşilyurt Belediyesi yaptığı için güvenerek buradan ev aldılar.  

            Ama bu konutların depremde ne hale geldiğini görün. Belediye başkanı “bu konutların yıkılmasının sebebi betonu insanların sulamamasından kaynaklı” diyor. Değerli Malatyalılar işte bu anlayış, bu liyakatsizlik ve bu vasıfsızlık Malatya’yı yerle bir etti. Değerli hemşirelerim sizden rica ediyorum; sizler bu liyakatsizliğe, vasıfsızlığa mecbur değilsiniz, mahkûm değilsiniz. Sizi bu vasıfsızlara mahkûm edenlere 28 Mayıs'ta lütfen oy vermeyin.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN