Büyüklere Vefa

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik olarak faaliyete açılan Vefa Konağı, depremlerden sonra yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Konakta, hijyenik kurallara uygun bir şekilde ziyaretçilere ücretsiz olarak hizmet sunuluyor. Konak, nezih ortamıyla ziyaretçilerinin rahat etmesini sağlıyor. Vefa Konağı ziyaretçileri, çaylarını içip sohbet ederek keyifli vakit geçiriyorlar. 
Vefa Konağı’nda verilen hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getiren ziyaretçiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ettiler.
Vefa Konağı misafirlerinden Müslüm Kapan Vefa Konağı’na günlük gittiğini ve böyle bir ortamda olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, “Devletimiz sağ olsun. Burada minnetsiz tıraş oluyoruz. Bize böyle bir yer hazırladığı için Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz” dedi. 
İsmet Buluş, “Bizim için çok güzel bir yer. Çalışanlardan bir memnunuz. Evladımızdan daha fazla bize bakıyorlar” diye konuştu. 
Emekli Mustafa Mandal, “65 yaş üzeri yaşlılarımızın gideceği yerler çay ocaklarıydı. Vefa Konağı bizim için güzel bir yer oldu” sözlerini ifade etti.
Fikret Gündal ise, “Vefa Konağında tıraş oluyoruz. Sohbet ediyoruz, çay içiyoruz, burada güzel arkadaşlıklar kurduk. Vefa Konağı’nın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 
İzzettin Karakol, Vefa Konağı’nı tahsis ettiği için Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ a teşekkür etti. Karakol, “Vefa Konağı’nda oturuyoruz, bize çay veriyorlar, hizmet ediyorlar. Belediyemizden de hükümetimizden de Allah razı olsun” şeklinde konuştu. 
Muharrem Ak, zamanlarını burada iyi bir ortam olduğunu dile getirerek, “Vefa Konağı’nda bizim gibi belli bir yaştan sonraki insanlar için kendilerini dinlendirecek, zamanını geçirecek bir ortam var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’dan ve belediye çalışanlarından Allah razı olsun” dedi.
Bayram Bulur ise, “Depremden sonra çimlere, banklara oturuyorduk zaman geçmiyordu. Vefa Konağı açıldı ve buraya şu an 100-200 insan geliyor. Sohbet ediyoruz, kaynaşıyoruz. Yaşlıyız, emekliyiz diyerek kendimizi unutmuyoruz. Bu güzel bir şey. Müdüründen işçisine bize bakıyorlar. Aylık tıraşımızı oluyoruz. Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan sağ olsun, üzerinde çok yük var; Allah güç kuvvet versin” şeklinde konuştu.
VURUCU: YAŞLILARIMIZ VE BAŞIMIZIN TACIDIR
Yaşlılara hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Sağlık Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanı Fikret Vurucu, “Vefa Konağı, depremden önce de yaşlılarımızla ilgili evde bakımından tutun da, berber hizmeti, beyaz eşya takviyesi gibi birçok konuda destek sağlıyordu. Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlılarımıza her türlü imkânı sunmak boynumuzun borcu. Onlara çok ciddi bir şekilde destek olmak bizim ahde vefamız. Yaşlılarımız, bizim tecrübe kaynaklarımız ve başımızın tacıdır. Vefa Konağı deprem zamanı da açıldı. Arkadaşlarımız depremzedelere ciddi anlamda destek sundular. Vatandaşlarımızın yeme, içme ve barınmalarını sağladık. Depremden sonra da yaşlılarımız buraya gelmeye başladı. Yaşlılarımıza depremden önce olduğu gibi şimdi de hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a yaşlılarımıza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, bu tür hizmetlerimizle Malatya halkının yanında olmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN