Başkan Yıldız'ın Kişisel verilerin çalınması ile ilgili basın açıklaması yaptı

Geçtiğimiz günlerde partimizin İl Başkanı olarak görevlendirilmem sonrası geniş katılımlı bir üye katılım töreni yaptık.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Geçtiğimiz günlerde partimizin İl Başkanı olarak görevlendirilmem sonrası geniş katılımlı bir üye katılım töreni yaptık.
Son zamanlarda partimize olan ilgi her geçen gün artmakta ve yoğun bir şekilde partimize üye katılımları devam etmektedir.
Bu süreç içerisinde partimize üye olmak isteyenlerin iktidar partisinin üyesi olduğu gördük. Üye olmak isteyen kişilere döndüğümüzde kendilerinin haberi olmadan AKP’ye üye yapıldıklarını öğrendik.
Bilindiği üzere; 2010 yılında 5982 sayılı Kanunla yapılan Anayasa değişikliği ile Anayasanın 20. maddesine bir fıkra eklenerek kişisel veriler, “özel hayatın gizliliği ve korunması hakkı” kapsamında Anayasal güvence altına alınmıştır. 
“Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir.” hükmü açıktır. Bir siyasi partiye üye olmak için kimlik bilgilerini ilgili partiye verip parti üye formunu doldurup imzalayarak üye olunabilir.
Şimdi sizlere soruyoruz:
Bırakın üyelik başvurusu yapmayı, kimliğini dahi vermeden insanlar AKP’ye nasıl üye oluyor?
AKP vatandaşları haberi olmadan nasıl üye yapabiliyor ve bu kimliklere nereden ulaşabiliyor?
Vatandaşlarımızı uyarıyoruz
Dikkat!
AKP sizi habersiz üye yapmış olabilir. 
E-Devlet’te siyasi parti üyelik sorgulamaya girerek parti üyeliğinizi kontrol ediniz. 
Eğer bilginiz dışında bir üyelik var ise;  
E-Devlet’ten çıktı alıp ardından “üyelik iptal” yazarak istifa ediniz. E-Devlet’ten aldığınız çıktı ile bize başvuru yapabilirsiniz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN