Başkan Koçak'tan 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği Başkanı Güzin Koçak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği Başkanı Güzin Koçak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Koçak yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve herkesin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan,  kültür, sanat, spor ve kentin erişilebilirlik standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümlerinde her zaman yanlarında olmalıyız.
 
Engelli vatandaşlarımıza sadece bir hafta değil, tüm yaşamları boyunca sahip çıkmalıyız. Kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Bizler biliyoruz ki; Engelli olmak, bir engel değildir. Sadece aşılması gereken bir düşüncedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Engelliler Haftası'nın toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını ümit ediyor, tüm engelli kardeşlerime ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN