Başkan Gürkan İsmet Paşa Caddesindeki Çalışmaları Yerinde İnceledi

Malatya Trafiğinin rahatlaması için Malatya'ya genelinde alternatif yol ve bulvar çalışmalarında bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi İsmet Paşa Caddesi (Tecde Yolu) ikinci etap çalışmalarına devam ediyor.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Malatya Trafiğinin rahatlaması için Malatya’ya genelinde alternatif yol ve bulvar çalışmalarında bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi İsmet Paşa Caddesi (Tecde Yolu) ikinci etap çalışmalarına devam ediyor. 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İsmet Paşa Caddesi (Tecde Yolu) ikinci etap çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. 
Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun bir şekilde yol çalışmalarına devam ettiklerini belirten Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, “Malatya Büyükşehir Belediyesinin yol açma çalışmaları devam ediyor. MASKİ, Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri yoğun bir şekilde çalışmaktalar. Sabah 07.00 akşam 24.00 esaslı çalışmaktalar. 50 sene önce büyüklerimiz buradan ‘yol geçecek’ diyorlardı, 50 yıl sonra burada 3 gidiş 3 geliş şeklinde bir yolumuz oluyor. Yaklaşık 20 gündür ekipler sabah 07.00 ile akşam 24.00’e kadar çalışmaktalar. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
İsmet Paşa Caddesi’nde yapılan yol çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Gürkan, “Medeniyetin en büyük göstergesi yoldur. 2019 yılında göreve geldiğimizde Malatya’nın birinci sorunu yüzde 85 oranında yol ve trafikti. Malatya tek aksa hapsedilmiş tek arteri olan bir şehirdi. Cumhuriyetin ilk yıllarında o yol yeterliydi. Ancak zaman içerisinde araç sayısının artması, trafik yoğunluğunu da beraberinde getirdi. Bununla birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan Kuzey ve Güney Kuşak yoluna başladık, Anayurt Bulvarı, Alp Er Tunga Bulvarı ve Danişmend Gazi Bulvarı olmak üzere her alternatif yol çalışmalarına başladık. Deprem sürecinde tahliyeyi hızlı ve seri bir şekilde yapmamızın en önemli göstergesi yapmış olduğumuz alternatif yollardır. İnşallah 3 gidiş 3 geliş olarak yaptığımız kaldırımlarıyla, yürüyüş yollarıyla, kavşaklarıyla modern ve çağdaş bir yolu hizmete sunuyoruz. Tecde yolumuzdaki çalışmalarımızı inşallah kısa bir süre içerisinde ekiplerimiz tamamlayacak. Büyükşehir Belediyemiz ekipleri bir taraftan da Kuzey ve Güney Kuşak yollarındaki çalışmalarına devam etmektedir. Yolumuzun kazasın belasız vatandaşlarımızın gidecekleri yere sağlıklı ve huzurlu bir şekilde erişimini sağlayacağına inanıyorum. Açılan ve açılacak olan yollarımızın Malatyalı hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN