Başkan Güder'in Kentsel Dönüşümdeki Haklılığı

Malatya'da ilk defa öncü olarak uygulamaya koyan ve çok büyük tepkilere rağmen Şehit Fevzi Mahallesinde Kentsel Dönüşümün olmasını sağlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in haklılığı vatandaşların teşekkürüyle karşılık buluyor.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

 Malatya’da ilk defa öncü olarak uygulamaya koyan ve çok büyük tepkilere rağmen Şehit Fevzi Mahallesinde Kentsel Dönüşümün olmasını sağlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in haklılığı vatandaşların teşekkürüyle karşılık buluyor. 

       6 Şubat’ta Meydana Gelen ve Asrın Felaketi olarak kabul edilen Depremde büyük yıkım olurken Kentsel Dönüşümün ne kadar gerekli, zorunlu ve elzem olduğunu göreve geldiği ilk andan itibaren belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Şehit Fevzi Mahallesinde başlattığı projeyle Evlerin bitme aşamasına getirilmesini sağlamıştı.

 Battalgazi’mizi cazibe merkezi haline getirmek için Kentsel dönüşüm gereklilik değil, zorunluluktur diyerek, Kentsel dönüşümün Malatya için bir gereklilik değil zorunluluk olduğunu belirten Battalgazi Belediye  Başkanı Osman Güder, Cezmi Kartay Caddesi, Taştepe Mahallesi, Şehit Fevzi Mahallesi, Beylerbaşı Mahallesi ve Sarıcıoğlu Mahallesinin de içinde olduğu alanlarda kentsel dönüşüm çalışması planladıklarını söylemiş ve tüm eleştiri ve tepkilere rağmen şimdi haklılığı ortaya çıktı. 

        Malatya’nın Doğu Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunduğunun altını çizen ve Battalgazililere anlatan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Elazığ’da Ocak ayında yaşanan 6.8’lik deprem ve sonrasında sürekli devam eden artçı depremlerin Malatya’da kentsel dönüşüm ihtiyacını ortaya çıkardığını belirtmişti.

          Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a defalarca giden, Battalgazi Belediyesi olarak kentsel dönüşümde öncü olmak istediklerini dile getirmiş, Siyasi Geleceğine rağmen Kentsel Dönüşüm ile sadece bireylerin değil tüm Malatya’nın kazanacağının altını çizmişti. 

           Başkan Güder, Battalgazi ilçesinin kanayan yarası olan Cezmi Kartay Caddesi, Taştepe Mahallesi, Şehit Fevzi Mahallesi, Beylerbaşı Mahallesi ve Sarıcıoğlu Mahallesinin de içinde olduğu alanlarda kentsel dönüşüm çalışması planladıklarını söylemiş ilk Kentsel dönüşüm projesini ise Şehit Fevzi Mahallesinde hayata geçirtmişti.


        Malatya’nın bir deprem bölgesi olduğunu ve yarın yine bu deprem yaşadığında belki daha büyük sıkıntılara maruz kalabileceğini 2020 yılından beri dile getiren Başkan Güder’in 6 Şubat’ta meydana gelen 2 büyük depremden sonra ne kadar haklı olduğu ve ileriyi gören projelerle Battalgazi ilçesini geleceğe taşıyacak hizmetleri nasıl uygulamaya koyduğu görülürken, yapılan haksız eleştirilere ise şimdi cevap olduğu tüm çevrelerce kabul edilerek teşekkür ediliyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN