Başkan Güder'den 2019'dan 2024'e Dev Hizmetler

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder vizyoner yönetimiyle ön plana çıkarken Battalgazi'de daha yapılacak çok iş var diyerek ilçeye daha güçlü, daha etkin bir anlayışla hizmet etmeyi kendine görev biliyor.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder vizyoner yönetimiyle ön plana çıkarken Battalgazi’de daha yapılacak çok iş var diyerek ilçeye daha güçlü, daha etkin bir anlayışla hizmet etmeyi kendine görev biliyor. Görevde olduğu süre içerisinde dünyada yaşanan krizlerle, pandemiyle, 2020 Elazığ depremi ve 6 Şubat depremleri gibi türlü zorluklarla mücadele ederek devrim niteliğinde projelere imza atan Başkan Güder, “Hayallerim daha bitmedi. İlçemiz için çalışmaya devam edeceğim” derken yeni hedefinin kentsel dönüşüm olduğunu ifade etti. 
 2019 yılında göreve gelen ve görevi devraldıktan sonra ilçeye katmadeğer katacak, vizyonel projeleri kazandıran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 4 yıllık süre içerisinde gece gündüz demeden hizmetini sürdürdü. İlk göreve geldiğinde israfı önleyerek, bütçeyi doğru yerlerde kullanılması yönünde talimatlar vererek belediyeyi ilk olarak maddi açıdan sağlam temeller üzerine inşa etti. İlk projesi belediyeyi araç kiralama yükünden kurtarmak olan Başkan Güder’in bu adımı milyonların belediye kasasında kalmasını sağladı. İlçeyi geliştirmek anlamında onlarca yatırımı hayata geçiren Başkan Güder’iin en büyük yatırımlarından biri Kırkgöz Sahil Parkı.

Malatya’nın Sahil Projesi: Kırkgöz Sahil Parkı
Başkan Güder, Malatya’nın sahile kavuşması amacıyla 2022 yılında düğmeye bastı ve bir yıl gibi kısa bir sürede Karakaya Baraj Gölü’nün sahip olduğu potansiyeli değerlendirerek 150 bin metrekareye yayılan Kırkgöz Sahil Parkı’nı halkın kullanımına sundu. 100 milyonluk projeyle hayat bulan ve ziyaretçilerin yürüyüş, bisiklet, piknik, balık tutma, su sporları ve zipline gibi aktiviteler yapabileceği olanaklara sahip olan parkın içerisinde ayrıca, çocuk oyun alanı, kuş gözlem kulesi, açık hava tiyatrosu, seyir amfi ve foto alanı, dinlenme ve gezi alanları, doğal seyir ve oturma alanı, su kenarı pergole, otopark ve seyir terası bulunuyor.
Derme Deresi Canlanıyor, Bölge Nefes Alıyor
Battalgazi’nin renklerine renk katmayı amaç edinen Başkan Güder, ilklerine devam ederek uzun yıllardır atıl durumda olan Derme Deresi’ni Islah ve Park Projesi ile hayata döndürdü. Selçuklu Mahallesi’nden başlayan ve Eskimalatya’ya kadar devam eden Derme Deresi’nin 1. etabında 80 bin metrekarelik alanda 92 milyonluk dev yatırım hayata geçiyor. Vatandaşların yeşil alanlar içerisinde zaman geçirmesini amaçlayan Başkan Güder’in prestij çalışmaları arasındaki projenin içerisinde 12 kilometrelik yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, çardaklar, ışık tüneli, çocuk oyun alanları, seyir terası, su değirmeni, kanal üstü yaya köprüsü, şelale, gölet, kaykay pisti, amfi tiyatro, sosyal tesisler, araç ve bisiklet köprüsünün yer alması planlanıyor.

Çevreyolu Altında İlk Kentsel Dönüşüm
Modern ve planlı kentleşmeyle Battalgazi’yi bölgede bir marka haline getirme hedefiyle yola çıkan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun gayret ve girişimleri sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın olurlarıyla başlanılan Şehit Fevzi Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm tamamlandı ve hak sahipleri yuvalarına kavuştu. Çevreyolu altındaki bu ilk kapsamında 679 konut, 18 dükkan, kafeterya ve parkların yer aldığı 110 dönümlük alan dönüştürüldü. Halkın büyük beğenisini toplayan kentsel dönüşüm projesinin ikinci etabı da yakın zamanda başlayacak.
Eskimalatya Meydanına Kavuştu
İlçe halkının yıllardır hasretle beklediği proje Başkan Güder ile hayat buldu; Eskimalatya çehresini değiştiren yeni meydanına kavuştu. Eskimalatya Meydan Projesi ile tarihi doku modern bir yapıyla birleşerek ihtişamlı bir görünüme sahip oldu. 96 milyonluk dev yatırım ile 19 bin metrekarelik alanı kapsayan projede 72 araçlık açık otopark, kitap kafe, 44 adet dükkan, sosyal tesis ve meydan düzenlemesine yer verildi.
Orduzu Bölgesi, Çarşıbaşı Park Projesiyle Cazibe Merkezi Oluyor
Başkan Güder Çevre…

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN