Başkan Gökhan Gök'ün Ramazan Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Gökhan Gök Yayınladığı mesajda; “Mübarek bir ay olan Ramazan; nefsin terbiyesiyle birlikte, maddi bir açlık olan bedensel açlığın manevi doygunlukla telafi edildiği, amellerin halis niyetlerle tazelenip tahkim edildiği sabır ve tevekkül ayıdır. Hemen ardından idrak ettiğimiz bayram ise gönüllerin birlik, beraberlik, hürmet ve hatırlatmayla coştuğu; küslüklerin ve dargınlıkların kavuşma ve kucaklaşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimidir.” diyen Başkan Gök’ün mesajının devamı şöyle;


BAYRAMLAR; BARIŞ, KARDEŞLİK VE VUSLAT İKLİMİDİR

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayı’nı geride bırakıp, bayram günlerine ulaşmış olmanın şükrünü yaşıyoruz. Yüce Allah’tan, O’nun rızasını için tuttuğumuz oruçların, samimiyetle gerçekleştirdiğimiz ibadetlerin kabulünü ve geçmiş günahlarımızın affını diliyorum. 

Mübarek bir ay olan Ramazan; nefsin terbiyesiyle birlikte, maddi bir açlık olan bedensel açlığın manevi doygunlukla telafi edildiği, amellerin halis niyetlerle tazelenip tahkim edildiği sabır ve tevekkül ayıdır. Hemen ardından idrak ettiğimiz bayram ise gönüllerin birlik, beraberlik, hürmet ve hatırlatmayla coştuğu; küslüklerin ve dargınlıkların kavuşma ve kucaklaşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimidir.

Bayramlar; manevi ve kültürel bir varlık alanı, ortak hatıra ve hedeflerimizin nefes aldığı buluşma ve kavuşma sahasıdır. Bununla birlikte İslam dünyası huzura kavuşturulmadıkça sevinçlerimiz buruk, umut ve temennilerimizin bir yanı hep sancılı ve buhranlıdır. Yüce Türk Millet’i bilmelidir ki; Devletimiz mazlumun her daim yanında, zalimin ise dimdik karşısındadır. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle kıymetli hemşehrilerimizin ve Türk-İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyor, her günümüzün bayram havasında geçmesini temenni ediyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN