Başkan Evren' Cenab-ı Allah Bir Daha Böyle Bir Afeti Ülkemize Yaşatmasın'

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı, TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çekin ve Elazığ Fırıncılar Odası Başkanı İlhan Yıldız'ı Konuk etti.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

    Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı, TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çekin ve Elazığ Fırıncılar Odası Başkanı İlhan Yıldız’ı Konuk etti.

         6 Şubat Depremlerinden dolayı geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunan İstanbul Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Çekin ve Elazığ Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı İlhan Yıldız Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı, TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren’e yönetim kurullarıyla birlikte ziyarette bulunarak istişare ettiler.

    Malatya Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi’nin de hazır bulunduğu ziyaret kapsamında Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren 6 Şubattan beri yaşanılan süreçleri anlatarak yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında önemli bilgileri misafir Oda başkanlarıyla paylaştı. 

          Başkan Ali Evren” 6 Şubatta yaşanan deprem münasebetiyle İstanbul Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Sn. Erdoğan Çekin, Elazığ Esnaf Odası Başkanı Sn. İlhan Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri’nin nazik ziyaretlerinden dolayı şahsım ve Esnaf camiamız adına teşekkürlerimi iletiyorum.

           Misafirlerimiz geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Depremlerde en fazla zarar gören kesim Esnaf kesimi olmuştur. Ticaretin dönmesi için yer ve mekan, sermaye gereklidir. Depremde işyerleri yıkılan, Evleri mülkleri giden esnaflarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın cansuyu olan kredi müjdeleri, ticaretin dönmesi adına esnaflarımızın ayağa kalkması adına olumlu adımlar oldu. 

          Yaraların sarılması için devletimizin tüm kurumları seferber olmuş durumda. Cenab-ı Allah bir daha böyle bir afeti ülkemize yaşatmasın çünkü ilk günlerde para var ama ekmek su bulamadık. Komşu Elazığ yardımları ilk ulaştıran il oldu. 

          Dışarıda hem deprem, hem soğuk, hem de yağış gerçekten bizleri çok zorladı. Sözün bittiği yerdeydik. Ama Allah’a çok şükür umudumuzu yitirmedik. Bundan sonraki süreçlerde daha akılcı planlamalarla Malatya yeniden küllerinden doğacaktır. 

          İlk günden beri Türkiye genelinde Esnaf Kuruluş temsilcileri gerek telefonlarla, gerek bizzat gelerek, gerek se yaptıkları yardımlarla Ahi Evran Geleneği şuuruyla yaraların sarılmasında bizlerin yanında oldu. Bugün de bizleri ziyaret eden Değerli başkanlarımızın ve yönetim kurullarının yapmış oldukları bu nazik ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN