Başkan Çınar'dan MGC'ye Ziyaret

Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 34 yıl kuruluşu nedeniyle ziyaret gerçekleştiren Yeşilyurt Belediye başkanı Mehmet Çınar Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

 Malatya Gazeteciler Cemiyeti 34 yıl kuruluşu nedeniyle ziyaret gerçekleştiren Yeşilyurt Belediye başkanı Mehmet Çınar MGC Başkanı Vahap Güner, Başkan Vekili Ali Aladağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Karaduman, Remzi Hayta, Kayhan İnceoğlu ile bir araya geldi. 2019’da göreve geldiklerinde 45 proje taaddüdünde bulunduklarını ama gelinen noktada bunun 2 katı projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Çınar en fazla kişi başına düşen yeşil alanın Türkiye sıralamasında Yeşilyurt’un üst sıralarda olduğunu söyledi. 

        Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) kuruluş yıl dönümü vesilesiyle MGC’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Çınar ve beraberindekileri MGC başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Karşılarken, Çınar’a Ziyaretleri İçin Teşekkür Ettiler. 

“34 Yıllık Kentin Hafızasıyız”

          MGC başkanı Vahap Güner, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar’a ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini ileterek şunları söyledi; ““MGC 1989 yılında Rahmetli Turgut Özal’ın destekleriyle ve Kurucu Başkanımız Haydar Karaduman’ın nezdindeki bir gurup arkadaşla birlikte kurduk. 33 yıl geriden bırakıp, 34 yaşına bastığımız bu günlerde cemiyetimizi ziyarete gelen Yeşilyurt belediye başkanımız Mehmet Çınar’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. MGC bir yerde Malatya’nın 34 yıllık hafızasını oluşturuyor. Çok sayıda belediye başkanımız, milletvekilimiz, valiler ve il yöneticileri ile çalışma imkanı bulduk. Her bir bürokrat ve belediye başkanlarından önemli şeyler öğrenerek bu günlere kadar geldik. Malatya’nın en büyük ilçesi olan Yeşilyurt belediye başkanımız her zaman olduğu gibi bu defa da 34. Yaş günümüz vesilesiyle cemiyetimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırmıştır.” dedi.  

“Basın Elimiz, Gözümüz, Kulağımız” 

         Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar’da kendilerini konuk eden MGC yönetimine teşekkür ederek şunları söyledi; “Haydar Karaduman ağabeyimizden Allah Rahmet eylesin. O zaman Öncülük verdi. Şimdide Bektaş evladı da yine aynı çatı altında aynı ekiple devam ettiriyor. Malatya’nın bir anlamda hafızası, aynı zamanda da halkımızın doğru bilinçlendirilmesi için doğru bilgilendirilmesi için gerçek bilgilerinde paylaşılması için çok ciddi bir efor sarf ediyorlar. Bizde göreve geldiğimiz günden itibaren hem buradaki gazeteci arkadaşlarımızla birlikte çok güzel bir diyalog ve iyi bir iletişim sağladık diye bilirim.

         İlçemiz hemen hemen Doğu Anadolu’nun en büyük ilçesi. Malatya’mızın da en büyük ilçesi. Yaptığımızı hizmetlerin halka aktarılması gerekiyor. Bunun içinde MGC bizim yaptığımız bu hizmetlerin anlatılmasına çok büyük katkılar sunuyorlar. Biz birlikte bir bütünün parçalarıyız. Aynı zamanda basın özellikle bizim yapmış olduğumuz çalışmalardaki, halka bilgilerin ulaştırılması noktasında ki elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımız. Yapılan çalışmalarında iyi bir süzgeçten geçirilerek daha hızlı bir şekilde halka ulaştırılması da buradaki en önemli netice diyebiliriz. ” İfadelerinde bulundu. 

“Amacımız Çıtayı yükseltmek”

       Amaçlarının Yeşilyurt’ta hizmette çıtayı yükseltmek olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar; “2019 seçimlerinde bölgemizde 45 tane proje taahhüdünde bulunmuştuk. Bugünlerde o projelerin yaklaşık 2 katı 90 projemizi bitirdik. Park sayımız 235’e ulaştı. Yeşil alan metre karemiz ciddi oranda arttı. Sosyal tesis ve gençlik merkezi, Yeşilkonak adı altında 30’un üzerinde yine insanlarımızın sosyal yaşamını etkileyen, yaşam kalitesini etkileyen yerler açtık. Yine 30’un üzerinde spor tesisi,9 tane müze, 9 tane kıraathane gibi şehirde hem kültürel anlamda gelişim sağlayan, hem de insanların sosyal ve sportif alanda kadınlarımızın, gençlerimizin yararlandığı yeni yeni merkezlere ulaştık. İstiyoruz ki tabi her zamanda böyle bir seviye üstü olsun.

         Çıtamız çok çok yüksek olsun. Biz kendimizle değil de, çok çok böyle hem teknoloji olarak, hem şehirleşme yapısı olarak, hem de eğitim ve kültür düzeyi olarak çok daha önde olduğumuz bir alan olsun. Bunu da şimdiye kadar birlikte başardık, bundan sonrada inşallah güçlendirerek devam edeceğiz.” Diyen Çınar, konuşmasının devamında ise, bugün yıl dönümü ziyaretti ama dönem dönemde MGC üyeleriyle istişare halinde olduklarını ve onların görüşlerine değer verdiklerini ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN