Asayiş ve Trafik Tedbirleri Artırıldı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğünce okulların açılmasıyla kent merkezinde artan araç ve yaya trafiğine yönelik trafik ve asayiş tedbirleri artırıldı.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

  Malatya İl Emniyet Müdürlüğünce okulların açılmasıyla kent merkezinde artan araç ve yaya trafiğine yönelik trafik ve asayiş tedbirleri artırıldı.

       Yaşanan deprem afeti sonrası yıkımların en çok olduğu bölgelerden olan şehir merkezinde hayatın bir an önce normale dönmesi için hummalı bir şekilde faaliyetlerini yürüten iş makineleri ve hafriyat kamyonlarının trafikte yoğunluğu artırması nedeniyle denetimlerini artıran İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ana caddeler ve ara sokaklarda hatalı park etme başta olmak üzere yoğunluğu artıran tüm etkenlere karşı denetim ve uyarı faaliyetlerine ağırlık verdi.  

Aktif ekip ve personel sayılarında artışa gidilerek okul giriş çıkış saatleri ile yoğunluğun olduğu akşam eve dönüş saatlerinde ilave tedbirler alındı. Bilgilendirme faaliyetlerine de ağırlık veren İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri ögrenciler ve servis şoförleri başta olmak üzere toplumun her kesimine yönelik bilgilendirme faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

       Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan SARAK ve sıralı amirler tarafından bölgede yerinde inceleme ve denetim yapıldı. Trafik anlamında talep ve şikâyetler dinlenerek çözümü noktasında İl Emniyet Müdürü Arif ÇANKAL’a iletilmek üzere notlar alındı. 

       Son olarak işbirliği içerisinde olunan Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanı Adem Bedir ERGÜL ve belediye görevlileri ile sahada istişareler yapıldı.

       Trafik düzeni ve sürüş güvenliği için denetim ve bilinçlendirme faaliyetlerimiz devam edecektir. Bu yolda hep birlikteyiz. Lütfen trafik kurallarına uyalım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.        

MALATYA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN