ASATUF'tan T.C. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na ziyaret

Ankara Sağlık Turizm Federasyonu (ASATUF) Genel Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve heyeti, T.C. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na seçilen Muhsin Şentürk'ü makamında ziyaret etti.

PAYLAŞ
Malatya Sürmanşet - Malatya Sürmanşet

Ankara Sağlık Turizm Federasyonu (ASATUF) Genel Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve heyeti, T.C. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na seçilen Muhsin Şentürk’ü makamında ziyaret etti. 

Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut,    teşekkür ederek ve Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu (ASATUF) kuruluşunu tanıtarak yapmış olduğu konuşmasında; “Öncelikle bizleri makamınızda ağırladığınız ve göstermiş olduğunuz misafir perverlikten dolayı ASATUF Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim. Sağlık turizmi alanında Türkiye ile dünya ülkeleri arasında iş birliği yapmak istiyoruz. Türkiye, sağlık turizmi alanında son yıllarda sağlık turizminde önemli gelişmeler göstermiştir. Ülkemizde anlaşma yapmış olduğumuz termal otellerle ve hastanelerle tüm ülkelerle sağlık turizmi alanında iş birliği yapmak istiyoruz. Alternatif tıp alanında özellikle yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgili olarak, tüm dünya genelinde şifalı bitkilerin de tanıtımını yapmak istiyoruz. Ayrıca yaşlı turistlerin bakımı ve rehabilitasyonu amacıyla klinik konukevleri, geriatrik tedavi merkezleri ile ülkemize gelecek yaşlı turistlere hizmet vermeyi düşünüyoruz. Bu amaç Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu, 2024 yılında sağlık turizmine katkı sağlamak amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin de destek ve katkılarıyla, dünya ülkelerinin Ankara Büyükelçilikleri işbirliği ile sağlık turizmi alanında on-line ve fiziki olarak iş forumu ve konferansları yapmak istiyoruz. Sağlık sektöründeki Türk şirketleriyle birlikte bir çok ülkeye kalabalık bir heyetle ziyaret gerçekleştirecek ve ikili anlaşmalar yapacağız.” dedi.

Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, konuşmasınının devamında; “Yargıtay'ın amacı, hukuken mahkemeler tarafından verilen kararlarda birliği sağlamaktır. Yargıtay, adil ve adaletli bir şekilde verilen mahkeme kararlarını inceleyerek hepimiz için aynı işlemi uygular. T.C. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ise Yargıtay’ın en önemli birimlerinden biridir. ASATUF Yönetim Kurulu olarak, sizleri en kısa zamanda ASATUF Genel Merkezi’nde görmekten mutluluk duyacağız. Bu düşüncelerle T.C. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na seçilmiş olmanızdan dolayı şahsınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

T.C. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Muhsin Şentürk ise yapmış olduğu konuşmasında; “Göstermiş olduğunuz nezaket ziyareti nedeniyle teşekkür ederim. Sizleri misafir etmekten dolayı mutluyum. Hoşgeldiniz. Sivil toplum kuruluşlarının gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapmış olduğu çalışmalar ülkemiz için çok değerlidir. Sağlık turizmi alanındaki sivil toplum örgütlerinin çalışmaları da bu anlamda ülkemiz açısından çok önemlidir. Sağlık turizmi  alanındaki çalışmalar ülkemizin sağlık alanındaki marka değerini tüm dünyada artıracaktır ve ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Bu nedenlerle  çalışmalarınızda başarılar dilerim.” dedi.

Kaybak:TÜRKGÜN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN